Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

31. máj 2015 o 18.00 h / Kino Baník Prievidza
Hudobná skupina Progres a jej hostia
Hudobná skupina Progres vás pozýva na koncert pri príležitosti 20. výročia založenia hudobnej skupiny, ktorý sa bude konať v nedeľu 31. mája 2015 o 17.00 h v Kine Baník Prievidza v hesle „Progres je kapela, ktorá hrá vždy pre vás!“

Hudobná skupina Progres je skutočný hudobný matador, ktorý sa venuje prepracovanej interpretácii slovanských ľudových piesní. Skupinu tvorí Karol Halan, ktorý vytvára hudobné aranžmány a navyše hrá na klávesové nástroje, trúbku a spieva, Igor Dzina hrajúci na harmoniku a Luboš Kleman hrajúci na saxofón.

Úspešne pôsobia už od roku 1995 a do dnešného dňa natočila a vydala skupina Progres úctyhodných 25 hudobných nosičov, ďalších 11 pre TV Šláger a boli ocenení zlatou, platinovou a multiplatinovou platňou za predaj.
Hosťom hudobnej skupiny bude ľudová kapela Kysucká vrchárska heligónka a večerom vás bude sprevádzať moderátor - Števo Hruštinec!

Vstupné: 8,00 €  Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od utorku, 7. apríla 2015. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

4. jún 2015 o 19.00 h / Kino Baník Prievidza
Peter Nagy a Indigo - The Best of 30 rokov
Legendárny spevák Peter NAGY oslavuje 30 rokov na česko-slovenskej hudobnej scéne! Pre fanúšikov pripravil exkluzívne koncertné turné THE BEST OF 30 ROKOV! Nenechajte si ujsť megahity „Aj tak sme frajeri“, „S nohami na stole“, „Láska je tu s nami“, „So mnou nikdy nezostarneš“ a mnoho ďalších, ktoré doslova zľudoveli a spievajú si ich ľudia niekoľkých generácií. 

Spevák, skladateľ, hudobník, textár, hudobný producent a fotograf má na konte má 16 albumov, z ktorých sa doteraz predalo vyše dva milióny nosičov! Legendu slovenskej hudby bude na koncertoch sprevádzať skupina Indigo v zostave kapelník Mišo Kovalčík - elektrická  gitara, Luboš Ďurech - basgitara, Peter Papp - klávesy a Jan Lau - bicie.  

Peter Nagy patrí spolu s Richardom Müllerom, Miroslavom Žbirkom, Marikou Gombitovou medzi najúspešnejších spevákov slovenskej populárnej hudby 80-tych a 90-tych rokov 20. storočia. Nenechajte si ujsť veľkolepú oslavu, ktorá sa bude konať 4. júna 2015 o 19.00 h v Kine Baník Prievidza! 

Vstupné: 22,00 € / 21,00 € / 20,00 € / 18,00 €. Predpredaj vstupeniek v pokladni Domu kultúry Prievidza od 13. marca 2015 alebo v sieti www.predpredaj.sk

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

5. jún 2015 od 9.00 do 13.00 h / Letisko Prievidza
Deň Mestskej polície je tu opäť!
V piatok 5. júna 2015 vás opäť radi privítame na Dni mestskej polície, ozbrojených a záchranných zložiek, ktorý sa bude konať už 12-krát v areáli letiska Prievidza od 9.00 do 13.00 h! 

Podujatie sa koná pod záštitou primátorky mesta Prievidze, JUDr. Kataríny Macháčkovej, a náčelníka Mestskej polície Prievidza, Mgr. Ľubomíra Pomajba, a zúčastní sa ho viac ako 30 bezpečnostných, hasičských a záchranných zložiek, ale aj letecké a vojenské historické kluby, ako aj súkromné firmy a občianske združenia zaoberajúce sa problematikou bezpečnosti. 

Môžete sa tešiť na techniku, ktorá je používaná týmito zložkami pri ich práci, ale aj na dynamické ukážky nielen na zemi, ale aj vo vzduchu. Okrem bohatého programu pre deti, ale aj dospelých, sa počas celého dňa môžete zúčastniť aj odberu krvi, ktorý je organizovaný Červeným krížom prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky Národnej transfúznej služby SR. Špeciálnym hosťom podujatia je herec Štefan Skrúcaný! 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. jún 2015 od 13.00 do 18.00 h / Kultúrny dom Necpaly
Baby bazár
Po úspechu marcového Fashion bazáru, ktorý bol určený pre všetky módne maniačky, sme pre vás pripravili ďalší, rovnako zaujímavý, Baby bazár! 

V prípade, že máte rôzne detské oblečenie, detské kočíky alebo hračky, ktoré nemáte komu darovať, je vám ich ľúto vyhodiť a nechcete ich predávať cez internet, máme pre vás najlepšie riešenie! V nedeľu, 13. júna 2015 v čase od 13.00 do 18.00 h môžete všetko priniesť do Kultúrneho domu v Necpaloch a možno pre vás nepotrebné veci urobia radosť iným rodinám! 

Viac informácií, ako aj rezervácie stolov na tel. č.: 0904 752 764!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

19. - 20. jún 2015 / Nitrianske Rudno
Radegast Legendy 2015
Vystúpia: EUROPE, NEDVĚDOVCI, THE PARANOID, TOMÁŠ BEZDEDA, TURBO, LUCIE BÍLÁ, OLYMPIC, DARA ROLINS, MAJK SPIRIT, ALKEHOL, GLADIÁTOR, INE KAFE, PETER CMORÍK, TUBLATANKA, RYTMUS, MOJA REČ

Cena:
Vstupenka na piatok: od 15,00 EUR
Vstupenka na sobotu: od 25,00 EUR
Permanentka: od 30,00 EUR
VIP Permanentka : 150,00 EUR (Vstup do vip stanu, catering, možnosť stretnutia s umelcami.)
VIP Permanentka  + ubytovanie na 2 noci: 450,00 EUR (Odvoz z hotela a do hotela luxusným mercedesom, vstup do vip stanu, catering, možnosť stretnutia s umelcami.)

Ceny sa budú postupne navyšovať! Pri VIP permanetkách sa cena nemení.
Zľavy:  deti do 11 rokov  zadarmo, ZŤP 50% zľava len na mieste konania.

Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. jún 2015 od 14.00 / Lesný park Prievidza
Cesta rozprávkovým lesom - Z rozprávky do rozprávky
a najväčšia Bublifukiáda v Prievidzi

Opäť po roku do nášho Lesoparku zavítajú rozprávkové bytosti. Spoločne s nimi zažite neopakovateľnú Cestu rozprávkovým lesom.
Vstupné: 1,00 €

FK ´93 Prievidza

26. máj 2015 (utorok!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Divoké historky
Argentína – Španielsko, 2014, 122 min
Réžia: Damián Szifron
Hrajú: Ricardo Darín, Rita Cortese, Nancy Dupláa, Diego Gentile, Darío Grandinetti

      Každému raz rupnú nervy... alebo šesť divokých historiek, ktoré spája téma pomsty a drobných i väčších nespravodlivostí či krívd. Človek sa im nedokáže brániť, ak nechce prekročiť hranice zákona, či dobrých mravov. Ale čo je veľa, to je veľa.  Hrdinovia filmu sa v rôznych situáciách dostávajú do bodu, kedy im dochádza trpezlivosť. Rozhodnú sa vziať osud do vlastných rúk a s ľudskou malosťou, byrokraciou, či vypočítavosťou si to vybavia s intenzitou rozzúreného zvieraťa. 

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

4. jún 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Pátranie po Vivian Maier
USA, 2013, 83 min
Réžia: John Maloof, Charlie Siskel

          Príbeh záhadnej ženy nás zavedie do ulíc New Yorku a Chicaga, kde Vivian Maier od roku 1950 až do svojej smrti v roku 2009 nafotila viac ako 100 000 dychvyrážajúcich fotografií. Žiadnu z nich ale nikomu neukázala. Snímky boli objavené zhodou náhod až potom, čo strávili niekoľko desaťročí v zaprášených krabiciach. Vďaka umeleckej hodnote nečakane objaveného diela začala byť Vivian Maier skoro považovaná za jednu z najvýraznejších osobností fotografie 20. storočia. Presnosť, s ktorou zachycovala spontánnosť pouličných výjavov jej zabezpečilo porovnávanie s Henri Cartier-Bressonomm a ďalšími. Jej samotársky život ale zostal zahalený tajomstvom. Kto bola táto svojrázna opatrovateľka? Prečo pred ostatnými tajila svoju najväčšiu vášeň? Mozaika jej fascinujúceho života sa postupne skladá z najskôr nepublikovaných fotografií, filmov a rozhovorov s desiatkami ľudí, ktoríí si mysleli, že ju dobre poznali.

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

11. jún 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Veľký Gatsby
Austrália – USA, 2013, 142 min
Réžia: Baz Luhrmann
Hrajú: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton, Isla Fisher  

        Nová filmová adaptácia románu F. Scotta Fitzgeralda. Obdobie, v ktorom sa príbeh odohráva, je vykreslené tak, ako sa to ešte nikomu nepodarilo. Veľký Gatsby sleduje príbeh budúceho spisovateľa Nicka Carrawaya, ktorý cestuje z amerického stredozápadu do New Yorku. Nick si chce splniť svoj vlastný Americký sen a na burze zarobiť nejaké peniaze. Usadí sa v susedstve tajomného zbohatlíka Jaya Gatsbyho. Nick sa v jeho spoločnosti dostáva do pútavého sveta milionárov, ich ilúzií, falošných  lJe to príbeh nenaplnenej lásky, márnych snov a zbytočnej tragédie, ktorý nastavuje zrkadlo našej modernej dobe a problémom.

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

16. jún (utorok!) 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Trainspotting
Veľká Británia, 1996, 94 min
Réžia: Danny Boyle
Hrajú: Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, Kevin McKidd

         Hrdina kultového filmu je z vlastného presvedčenia feťák a heroínu holduje aj skupinka jeho kamošov. A nech už je ich revolta proti hodnotám meštiackej spoločnosti akokoľvek sebadeštruktívna, užívajú si ju naplno. Mark sa však v jednej chvíli rozhodne s heroínom skončiť... Edinburghská drogová scéna 80. rokov sa do filmu premietla s autentickou surovosťou, ktorú je však vyvážená čiernym humorom a surrealistickými obrazmi. Neprehliadnuteľný je aj soundtrack filmu, na ktorom spolupracovali  hviezdy britskej gitarovej a elektronickej hudby polovice 90. rokov. 

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)