Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

30. marec 2015 od 9.00 h / Dom kultúry Prievidza
Umenie regiónu
Pestré celodenné podujatie, zamerané na tradície a prezentáciu umeleckých remesiel, s ukážkami a možnosťou vyskúšania si rôznych ľudových techník i predaj umeleckých predmetov a ozdôb s puncom jari a Veľkej noci. Príďte k nám privoňať k jari. Vstupné: 1,00 €

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. marec - 2. apríl 2015 / 8.00 - 18.00 h / Námestie slobody Prievidza
Veľkonočné trhy
Príležitostný trh mesta Prievidza.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. apríl 2015 o 15.00 h / Námestie slobody Prievidza
70. výročie oslobodenia Prievidze (4. apríla 1945)
Každý rok sa pred Pamätníkom padlých koná spomienka na oslobodenie Prievidze pietnym aktom kladenia vencov. Podujatie organizujú Mesto Prievidza a Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Prievidzi. Pravidelne sa akcie zúčastňujú okrem zástupcov mesta aj ďalšie významné osobnosti samosprávy, zástupcovia politických strán, či dokonca pamätníci, ktorí tie časy ešte zažili ako aj široká verejnosť. Spoločne si uctia padlých a pozostalých, vzdajú úctu tým, ktorí položili životy za slobodnú Prievidzu. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

5. apríl 2015 o 20.00 h / Kultúrny dom Necpaly
Veľkonočná veselica
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na pravú Veľkonočnú veselicu, ktorá sa bude konať 5. apríla 2015 od 18.00 h v Kultúrnom dome Necpaly. O zábavu sa postará hudobná skupina Necpalanka, ktorá vám zahrá do spevu aj do tanca! 

Alkohol a občerstvenie z vlastného batôžka. Vstupné: 5,00 €, v cene vstupného je prípitok, minerálka a slané pochutiny. 
Predpredaj a rezervácie na tel. čísle: 0904 752 764!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

7. apríl 2015 o 17.30 h / Dom kultúry Prievidza
Fíha tralala a rozprávková družina
Produkcia Fíha tralala vám prináša novú rozšírenú verziu najnavštevovanejšieho divadelného predstavenia pre deti súčasnej slovenskej tvorby, ktorá sa bude konať v utorok, 7. apríla 2015 o 17.30 h v Dome kultúry Prievidza.

Detské hity: BUM BÁC, BUNKA, LÚKA, IDEM KVA KVA K VÁM, BAGER A TATROVKA, atď... obľúbeného škriatka Fíha si môžete vypočuť aj zatancovať v hodinovom programe spolu s Fíhou a obľúbenými rozprávkovými postavičkami.

Účinkujú: Fíha (Martina Jelenová), Myšky z knižky, Žabky, Slniečko, Bager a Tatrovka, Lienka Šikulienka.

Predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov.

Vstupné: 9,00 €! Predpredaj vstupeniek cez www.ticketportal.sk

--------------------------------------------------------------------------------

10. apríl 2015 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Na východe nič nové
Brilantné dialógy dvoch priateľov, ktorí s humorom a iróniou hľadajú odpovede na všedné aj nevšedné životné pravdy. Kto vymyslel žiarovku, telefón, alebo pivo, kde sme vlastne doma, načo je nám sklo a aj tá vodka im chutí...

Účinkujú: Tomáš Maštalír, Marián Miezga, Dana Gudabová
Réžia: Eduard Kudláč

Vstupné: 14,00 €
Predpredaj vstupeniek od stredy, 4. marca 2015 v pokladni Domu kultúry Prievidza!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

11. apríl 2015 o 15.00 h / Dom kultúry Prievidza
Najmilší koncert roka 2015
Deti z detských domovov a z náhradných rodín opäť predvedú svoj talent a nadanie pred verejnosťou v rôznych oblastiach ako sú spev, tanec, hra na hudobný nástroj, dramatická tvorba či scénický tanec na Najmilšom koncerte roka, ktorý sa snaží upriamiť pozornosť verejnosti na talent detí v detských domovoch a odbúrať predsudky voči týmto deťom. Ľudia môžu vidieť, aké sú šikovné, a že sú rovnaké ako iné deti, ale mali jedinú smolu – nemohli vyrastať so svojimi rodičmi. Prítomných divákov bude sprevádzať moderátor Ján Gordulič.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

16. – 18. apríl 2015 / Dom kultúry Prievidza, RKC, Kultúrne centrum Bojnice
Thalia pod Bojnickým zámkom 2015 – 18. Ročník krajskej súťaže a prehliadky ochotníckeho divadla Trenčianskeho kraja.
Súťažná prehliadka je súčasťou 93. Ročníka súťaží slovenských divadelných súborov s medzinárodnou účasťou – Scénická žatva 2015.
Organizátori: Trenčiansky samosprávny kraj Trenčín, Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
Spoluorganizátori: Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi, Kultúrne centrum Bojnice

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

19. apríl 2015 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Kollárovci
Ľudová hudba Kollárovci vás pozývajú na koncert, ktorý sa bude konať v nedeľu 19. apríla 2015 o 18.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Kapela Kollárovci je ideálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. 

Na trhu úspešne pôsobia už od roku 1997 a svojím goralským temperamentom si získavajú priazeň mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorá vďaka Kollárovcom dostáva nový šat, príjemný aj pre tých, ktorí tento žáner nikdy nevyhľadávali. V ich podaní si môžete tiež vypočuť skladby z klasickej či populárnej hudby, no nechýbajú ani vlastné piesne, ktoré sú publikované na piatich CD - albumoch. Ročne absolvujú množstvo koncertov a vystúpení. 

Zoskúpenie kapely tvoria piati členovia, z toho traja bratia Kollárovci. Pestré je aj nástrojové obsadenie: husle, soprán saxofón, cimbal, akordeón, kontrabas, bicie.

Doprajte si pravú Goralskú zábavu a zažite príjemné chvíle s Kollárovcami!

Vstupné: 9,00 €  Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od stredy, 4. marca 2015!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

29. apríl 2015 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
František a Vojta Nedvědovci - Na dlani jednu z tvých řas
Príďte si vypočuť hity v podaní Františka Nedvěda a jeho syna Vojta s kapelou! Zaznejú skladby ako Růže z papíru, Skládanka, Kytka, Podvod, Na kameni kámen, Banská Bystrica, Devatenáct let, Stánky, Kočovní herci a iné! Predpredaj vstupeniek v pokladni DK od 2. marca 2015. Vstupné: 10,00 €

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. apríl 2015 / Námestie slobody Prievidza
Blší trh
Potrebujete sa zbaviť pre vás nepotrebných, ale ešte stále užitočných veci? Isto také nájdete v skriniach, garáži, na povale, či v starých truhliciach. Môžu to byť umelecké i neumelecké predmety, knihy, hand made vecičky, hračky, šatstvo, suveníry, drobnosti či kuriozity.

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

30. apríl 2015 / Námestie slobody Prievidza
Stavanie mája a Majáles
Posledný aprílový deň už tradične na našom území patrí stavaniu májov. Dnes sa máje stavajú najmä spoločné – na námestiach dedín či miest. Spoločný máj tak symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce a oslavuje zdravie a vitalitu nositeliek života. So stavaním májov sa dodnes spájajú aj následné zábavy – majálesy, ktoré sa uskutočnili po stavaní mája.
Tradičné stavanie mája na Námestí slobody v podaní FS Vtáčnik Senior a DFS Malý Vtáčnik zakončené prvou tancovačkou pod holým nebom od 17.00 do 21.00 h.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

4. jún 2015 o 19.00 h / Kino Baník Prievidza
Peter Nagy a Indigo - The Best of 30 rokov
Legendárny spevák Peter NAGY oslavuje 30 rokov na česko-slovenskej hudobnej scéne! Pre fanúšikov pripravil exkluzívne koncertné turné THE BEST OF 30 ROKOV! Nenechajte si ujsť megahity „Aj tak sme frajeri“, „S nohami na stole“, „Láska je tu s nami“, „So mnou nikdy nezostarneš“ a mnoho ďalších, ktoré doslova zľudoveli a spievajú si ich ľudia niekoľkých generácií. 

Spevák, skladateľ, hudobník, textár, hudobný producent a fotograf má na konte má 16 albumov, z ktorých sa doteraz predalo vyše dva milióny nosičov! Legendu slovenskej hudby bude na koncertoch sprevádzať skupina Indigo v zostave kapelník Mišo Kovalčík - elektrická  gitara, Luboš Ďurech - basgitara, Peter Papp - klávesy a Jan Lau - bicie.  

Peter Nagy patrí spolu s Richardom Müllerom, Miroslavom Žbirkom, Marikou Gombitovou medzi najúspešnejších spevákov slovenskej populárnej hudby 80-tych a 90-tych rokov 20. storočia. Nenechajte si ujsť veľkolepú oslavu, ktorá sa bude konať 4. júna 2015 o 19.00 h v Kine Baník Prievidza! 

Vstupné: 22,00 € / 21,00 € / 20,00 € / 18,00 €. Predpredaj vstupeniek v pokladni Domu kultúry Prievidza od 13. marca 2015 alebo v sieti www.predpredaj.sk

FK ´93 PRIEVIDZA

2. apríl 2015 o 18.00h / Dom kultúry Prievidza
Kukuričný ostrov
Gruzínsko - Francúzsko -  Nemecko – Česko, 2014, 100 min
Réžia: George Ovashvil
Hrajú: Ilyas Salman, Mariam Buturishvili, Irakli Samushia, Tamer levent

       Poetický film prináša jednoduchý príbeh – metaforickú filmovú báseň. Rieka Inguri je prirodzenou hranicou, ktorá rozdeľuje Gruzínsko a Abcházsko. Po jednej z jarných záplav sa uprostred jej toku utvorí  ostrovček ako stvorený pre pestovanie kukurice. Príbeh sa začína, keď si starý farmár na ostrove postaví chatrč. Žije v nej so svojou  vnučkou. Režisér  skomponoval priezračnú drámu o prepojení človeka s prírodou. Spôsobom zachytenia každodenných úkonov a nepatrných interakcií medzi postavami dodáva psychologickej dráme symbolickú až nadčasovú hodnotu. 

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

9. apríl 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Opri rebrík o nebo
Česko, 2014, 100 min
Réžia: Jana Ševčíková

       Dokumentárny film je príbehom o ľudskom milosrdenstve a zároveň je zamyslením sa nad komplikovanými osudmi ľudí odstrčených na okraj spoločnosti. Film vznikal po dobu piatich rokov na fare v malej dedinke pod Tatrami. Marian Kuffa sa tu stará o ľudí, s ktorými každodenne diskutuje, ale hlavne tvrdo pracuje na tom, aby pochopili, že to s nimi myslí naozaj vážne. Príbehy bezdomovcov, alkoholikov, feťákov a ďalších stratených existencií slúžia vo filme ako paralela k životu, viere a osobnej filozofii Mariana Kuffu. Až keď v najväčšej surovosti a nahote vidíme, o akých ľudí sa stará a komu obetuje svoj život, vyniká neskutočná sila jeho odhodlania a činov.

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 (ostatní)

13. – 16. apríl 2015 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
FEBIOFEST 2015
13. 04. 2015 – Cesta ven – r. Petr Václav, 2014, ČR, 103 min
14. 04. 2015 – Suri – r. Pavol Barabáš, 2015, SR, cca 65 min
+ Súťaž krátkych filmov krajín V4 – ocenené filmy
15. 04. 2015 – Vlna vs. Breh, r. Martin Štrba, 2014, ČR/SR, 88 min
16. 04. 2015 – 38, r. Daniel Dangl, Lukáš Zednikovič, 2014, SR, 87 min

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 4,00 € (ostatní)

23. apríl 2015 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Kapitál
Francúzsko, 2012, 114 min
Réžia: Costa-Gavras
Hrajú: Gad Elmaleh, Gabriel Byrne, Natacha Regnier, Celine Sallette, Liya Kebede

       Politický triler nás zavedie do najvyšších finančných kruhov v dobe svetovej finančnej krízy a prinesie odveký príbeh o vplyve moci a peňazí na človeka zrežírovaný francúzskym buričom Costa-Gavrasom. Kapitál rozpráva príbeh o nezastaviteľnom vzostupe Marca Tourneuila, poníženého sluhu Kapitálu, ktorý sa napokon stane jeho nespochybniteľným pánom – novým riaditeľom najväčšej európskej banky Phenix. Akú však musí človek zaplatiť cenu za takéto víťazstvo?

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

30. apríl 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Vlhké miesta
Nemecko, 2013, 109 min
Réžia: David Wnendt
Hrajú: Carla Juri, Christoph Letkowski, Meret Becker, Axel Milberg, Marlen Kruse

       Osemnásťročná Helen rada experimentuje. Obzvlášť v sexe. A v oblasti hygieny má tiež niekoľko vlastných svojráznych teórií. Svoje okolie šokuje úprimnosťou a komentármi, ktoré mladej dáme do úst nepatria... S "pokrvnou sestrou" Corinnou porušujú jedno spoločenské tabu za druhým, až kým Helen neskončí v nemocnici po nehode, ktorú utrpí pri holení intímnych partií. Ani na nemocničnom lôžku však neprestáva napredovať, v mierne povedané, drsnom vyrovnávaní sa s bolestivými miestami dospievania a tajne pri tom dúfa, že sa jej podarí  uzmieriť rozvedených rodičov. 

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

Pripravujeme:

4. máj – 8. máj 2015
Seminár II.  svetová vojna vo filme

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

14. máj 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Mami!
Kanada, 2014, 134 min
Réžia: Xavier Dolan
Hrajú: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clément, Alexandre Goyette
    
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

19. máj 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Trabantom až na koniec sveta
Česko, 2014, 98 min
Réžia: Dan Přibáň
Hrajú: Dan Přibáň, Aleš Vašíček, Marek Slobodník, Tomasz Turchan, Radoslaw Jona
    
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. máj 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Divoké historky
Argentina – Španielsko, 2014, 122 min
Režie: Damián Szifron
Hrajú: Ricardo Darín, Rita Cortese, Nancy Dupláa, Diego Gentile, Darío Grandinetti