Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

26. november 2014 10.00 - 15.00 h / Dom kultúry Prievidza
Umenie regiónu s puncom zimy a Vianoc
Pestré podujatie zamerané na tradície a prezentáciu umeleckých remesiel s ukážkami a možnosťou vyskúšania si rôznych ľudových techník. Zároveň spojených aj s predajom umeleckých predmetov a ozdôb s puncom Vianoc.

Spoluorganizátori: Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi, Miestny odbor Matice slovenskej v Prievidzi, Hornonitrianske múzeum v Prievidzi a množstvo predajcov a výrobcov umeleckých predmetov.

Vstupné: 1,00 €

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. december 2014 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Pálenica Borisa Filana
Boris Filan prichádza so svojimi zážitkami z ciest po svete, so spomienkami na mladosť a zábavnými príbehmi svojej rodiny aj do Prievidze. V 90 minútovom zábavnom programe pre každého, komu to páli, porozpráva Boris Filan to najlepšie z Tam -Tamov, Bratislavkých krutostí aj z Rozhovoru majstra s hlúpym žiakom.

Na spoločnú talkshow Borisa Filana a jeho syna Olivera, plnú vtipných zážitkov a historiek sa môžete tešiť v utorok 2. decembra 2014 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. Špeciálnym hudobným hosťom bude Borisov dlhoročný kamarát, spevák Pavol Hammel.
Vstupenky v predaji od pondelka 3. novembra 2014 v pokladni Domu kultúry.
Cena vstupeniek v predpredaji je 8,00 € a na mieste 10,00 €.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

4. december 2014 o 17.00 h / Dom kultúry Prievidza
Zimné slávnosti - Keď kúzla sú pri moci
Rozprávkové predstavenie v podaní Divadla "A" a Divadla SHANTI, o. z., v réžii Zuzany Kráľovej, pre všetky dobré deti a ich rodičov!

Rodičia prinesú balíčky pred predstavením do šatne Domu kultúry označené menom a priezviskom dieťaťa.

Vstupné: 3,00 €, vstupenky sú už v predaji!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

6. december 2014 od 9.00 - 12.00 h / Námestie J. C. Hronského, pred Magurou
Vianočný blší trh a výpredaj kníh
Predvianočné obdobie je ako stvorené na vianočnú edíciu blšieho trhu, ktorý sa uskutoční v sobotu 6. decembra 2014 od 9.00 h do 12.00 h na Námestí J. C. Hronského pred hotelom Magura.

Príďte si nakúpiť milé drobnosti z druhej ruky, ktoré doteraz skrývali pivnice alebo povaly ľudí, ktorí sa chcú s Vami podeliť o kúsok zo svojich najväčších pokladov, dúfajúc, že skončia v dobrých rukách a urobia radosť aj niekomu inému.

Zároveň môžete objaviť krásne ručne vyrobené vecičky, náušnice a bižutériu a získať aj skvelé tipy na darčeky pod vianočný stromček v podobe rôznych zberateľských predmetov, kníh a oblečenia pre deti i dospelých.

Predaja sa môžu zúčastniť výlučne predajcovia so zberateľským a ručne vyrobeným sortimentom, second-hand oblečením, použitými knihami a ďalšími predmetmi v zachovalom stave. Účasť na blšom trhu je pre predajcov bezplatná. Svoju účasť je potrebné nahlásiť v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi na e-mailovej adrese kasspd@prievidza.sk alebo na tel. čísle 046/541 21 34 – p. Hečková. Stoly nebudú k dispozícii, treba si ich zabezpečiť individuálne!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

7. december 2014 o 18.00 h / Kino Baník Prievidza
Vianoce 2014 so Šlágr TV
Vianoce sa blížia a hudobná skupina Kortina si pre Vás pripravila nezabudnuteľný večer! Spolu s ďalšími Vás pozývajú na svoje koncerty, ktoré sa budú konať v niekoľkých slovenských mestách, medzi iným aj v Prievidzi!

Vianočný koncert sa bude konať v nedeľu 7. decembra 2014 o 18.00 h v Kine Baník Prievidza, kde sa na Vás teší hudobná skupina Kortina a ich hostia Silvia Klimentová, Milan Iván a Peter Kliment! Večerom Vás bude sprevádzať moderátor Pavol Kubica!

Príďte aj Vy zažiť nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru, ktorá Vám vyčarí úsmev na Vašej tvári a dobrú náladu.

Vstupné: 9,00 €. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od piatku 7. novembra 2014. Rezervovať si ich môžete na tel. čísle 046/541 20 29 alebo 0904 752 758.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

12. december 2014 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Vianočný šansónový večer Jozefa Bednárika
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi Vám v tomto predvianočnom období ponúka herecko-hudobný druh umenia a to v tej najvyššej kvalite prostredníctvom príjemne stráveného večera so Šansónovým klubom Jozefa Bednárika.

Šansónový večer sa bude konať v piatok, 12. decembra 2014 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. Tešiť sa môžete na skvelú interpretáciu svetových šansónov v podaní Zuzany Krónerovej, Mirky Partlovej, Viktora Horjána a Pavla Plevčíka, za doprovodu Malého orchestra nádeje Zity Orlickej a Ľuba Dolného.

Pripravte sa na úžasný umelecký zážitok v znamení šansónov spievaných po slovensky, ktoré prebásnili  výrazné slovenské textárske osobnosti.

Vstupné 11,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni DK Prievidza.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. december 2014 o 19.00 h / Športová hala Prievidza
BEATLES Vianoce 2014
s najlepšou kapelou na svete interpretujúcou legendárnych The Beatles - THE BACKWARDS! Výnimočný hudobný zážitok Vás prevedie jednotlivými obdobiami legendárnej štvorice. Od obdobia "čiernobielej beatlemánie", cez farebné obdobie "Sgt. Peppers" až po rádiové nahrávky. Budete počuť všetky najznámejšie pesničky a samozrejme aj veľké vianočné hity!

Vstupenky v predaji od pondelka 10. novembra 2014 v pokladni Domu kultúry, Športovej hale, TIK Prievidza a v sieti Ticketportal.

Cena vstupeniek:
plocha: 16,00 € v predpredaji / 18,00 € v deň koncertu
tribúna: 14,00 € v predpredaji / 16,00 € v deň koncertu

The Backwards pristupujú k hudbe The Beatles s obrovským rešpektom. Ich naštudovanie jednotlivých skladieb je natoľko originálne, že budete mať pocit, že ste na koncerte legendárnej štvorky v období 60. rokov. Kapela bola vo svete ocenená množstvom cien. Od kapely s najlepším zvukom, najlepšim image-om až po kapelu s najlepšou interpretáciou hitov The Beatles. K úspechom im gratulovala aj sestra Georga Harrisonna, ktorá povedala, že po viac ako 30 rokoch konečne počula pravý zvuk Beatles. S podobnými gratuláciami sa hudobníci stretli aj pri vyjadreniach sestry a matky Paula McCartneyho nedávno v Liverpoole. Hudobná skupina The Backwards patrí medzi najžiadanejšie kapely na svete, ktoré interpretujú hudbu beatles-obdobia. Väčšinu času trávia koncertovaním v zahraničí. Na svojich slovenských fanúšikov však nezabúdajú. A tento rok ich môžete vidieť v novej hudobnej show po celom Slovensku. Príďte si vychutnať nevšedný hudobný zážitok, ktorý vás vráti do obdobia 60.rokov. Rokov lásky, rock n rollu, do rokov, keď jedna kapela pobláznila celý svet. Príďte zažiť BEATLES VIANOCE 2014.

http://beatles.sk/BEATLES_VIANOCE_2014_-_THE_BACKWARDS/BEATLES_VIANOCE_2014.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

14. december 2014 o 17.00 h / Kino Baník
Kysucký prameň z Oščadnice
Kysucký prameň z Oščadnice je jedna z najúspešnejších a zároveň aj najpopulárnejších folklórnych skupín na Kysuciach. Krásu kysuckých ľudových piesní a nádherné zvuky heligóniek oceňuje poslucháč ako na domácich, tak i na zahraničných kultúrnych podujatiach.

Úspešne pôsobia už od roku 1997 s cieľom uchovať pre ďalšie generácie tradície ľudových piesní, ktoré po stáročia vytváral chudobný kysucký ľud. Za svoje pôsobenie vydali už 8 CD nosičov a vystupovali v Poľsku, Čechách a samozrejme aj na Slovensku.

Ich živá hudba, temperamentný spev a zvuk heligóniek vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na Vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu.

Vstupné: 7,00 €  Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza. Rezervovať si ich môžete na tel. čísle 046/541 20 29 alebo 0904 752 758. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

18. december 2014 o 18.00 h / Kino Baník Prievidza
Vianočný galaprogram rádia Šláger
Nenechajte si ujsť vianočný galaprogram rádia Šláger, ktorý sa bude konať vo štvrtok, 18. decembra 2014 o 18.00 h v Kine Baník Prievidza.

Pripravte sa na štyri hodiny zábavy v podaní Vašich obľúbených skupín a spevákov, ktoré poznáte aj z rádia Šláger: Veselá trojka, Vega, Orin, Disk, Jozef Opatovský, Vlasta Mudríková, Števo Hruštinec a Juro Chlebana, Duo Mirka a Ondrej, skupina Nič moc a mnoho ďalších!

Vstupné: 9,00 € v predpredaji a 13,00 € na mieste konania. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal.

FK ´93 PRIEVIDZA

25. novembra o 18.30 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Deti
Réžia: Jaro Vojtek
Česko - Slovensko, 2014, 100 min

Prvý hraný film oceňovaného dokumentaristu Jara Vojteka autenticky zobrazuje pokrivené rodinné vzťahy aj fakt, že s najbližšími sme si najbližší, aj keď to niekedy nezvládame. Syn, Maratón, Kanárik, Otec - štyri poviedky, ktoré vytvárajú jeden pohľad na rôzne podoby vzťahu rodičov a detí. Či už ide o otca vyrovnávajúceho sa s nedostupným autistickým svetom svojho syna, mladého muža, ktorý nezvláda odlúčenie od rodiny, chlapca žijúceho s necitlivým otčimom, či zradenú ženu starajúcu sa o zomierajúceho otca. Každá z postáv rieši svoju situáciu po svojom. Návšteva ľudového liečiteľa, útek z väzenia, súťaž kanárikov, výlet k moru. Snažia sa od svojich problémov uniknúť alebo iba hľadajú cestu?

Vstupné: 1,00 €, 2,00 €, 3,00 €

Pripravujeme:

9. decembra 2014 o 18.30 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Koyanisquatsi
USA, 1982, 86 min
Réžia: Godfrey Reggio    

----------------------------------------------------------------------------------------------------

16. decembra 2014 o 18.30 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Ťažký deň
Veľká Británia, 1964, 87 min
Réžia: Richard Lester