Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

26. február 2017 o 15.00 h / Bábková sála Domu kultúry Prievidza
Nedeľa s rozprávkou alebo Žabí kráľ
Tradične posledná nedeľa v mesiaci patrí divadelným rozprávkam. Tento raz sa predstaví Divadlo na hojdačke zo Žiliny s rozprávkou s rozprávkou Žabí kráľ!

Vstupné: 3,00 €, predpredaj vstupeniek od 6. februára 2017 v pokladni Domu kultúry Prievidza

----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. február 2017 o 16.00 h / Mestský dom Prievidza
Fašiangový sprievod mestom 
Zapojte sa do veselého sprievodu v maskách, ktorým spoločne ukončíme fašiangy. Sprievod vyštartuje z Námestia slobody v Prievidzi a pôjde až do Kultúrneho domu v Necpaloch.  

----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. február 2017 o 18.00 h / Kultúrny dom Necpaly
Pochovávanie basy
Tradičné lúčenie sa s fašiangami, pochovávaním pani Basy, s hudobnou skupinou Necpalanka.

Vstupné: 5,00 € (v cene je prípitok, minerálka a slané pochutiny). Alkohol a občerstvenie z vlastného batôžka.

Informácie a predpredaj (rezervácie) na telefónnom čísle: 0904 752 754

----------------------------------------------------------------------------------------------------

5. marec 2017 o 16.00 h a 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Klára a Bára
PRE VEĽKÝ ZÁUJEM PRIDÁVAME 2. PREDSTAVENIE O 16.00 H!
-----------------------------------------------------------------------------------
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na radikálnu tragikomédiu o dvoch kamarátkach po štyridsiatke, ktorú si môžete prísť pozrieť v nedeľu, 5. marca 2017 o 19.00 h do Domu kultúry Prievidza. V réžii Patrika Hartla sa v hlavných úlohách predstavia Ivana Chylková a Eva Holubová.

Skoro nikto nie je so svojím životom úplne spokojný. A skutočne len málokto má také šťastie, že nájde ideálneho partnera, s ktorým dokáže byť skutočne šťastný. Väčšina ľudí sa jednoducho musí v manželstve veľmi snažiť a robiť pri hľadaní dokonalého partnerského spolužitia dosť veľké kompromisy. Príbeh Kláry a Báry hovorí o tom, čo sa môže stať, keď jednej z kamarátok po množstve takýchto kompromisov už prasknú nervy a pokúsi sa radikálne zmeniť svoj manželský život. 

Réžia: Patrik Hartl
Hrajú: Ivana Chýlková, Eva Holubová, Jan Holík / Roman Štabrňák, Mojmír Maděrič
Scéna: Jaroslav Bönisch
Kostýmy: Ľubica Bábek-Melcerová
Hudba: Marko Ivanović

Dĺžka predstavenia: 1 h 40 min vrátane prestávky 

Vstupné: 23,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

9. marec 2017 o 17.00 h / Dom kultúry Prievidza
Kysucká vrchárska heligónka - Rodná domovina
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na hudobno-zábavný program s Kysuckou vrchárskou heligónkou, pod názvom Rodná domovina. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok, 9. marca 2017 o 17.00 h v Dome kultúry Prievidza, kde odznejú piesne z nového CD.

Pripravte sa na zábavu v podaní vašich obľúbených skupín a spevákov, ktoré poznáte aj z TV Šláger: Kysucká vrchárska heligónka, Veronika & Vašek Rihákoví. Hosť programu je Duo Aramis a slovom a vtipom bude zabávať Števo Hruštinec ako moderátor večera!

Vstupné: 10,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od pondelka, 13. februára 2017. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. - 18. marec 2017 / Dom kultúry Prievidza
Filmový festival Jeden svet
Vojnové reportáže. Vyhrážky za sledovanie postov extrémistov na Facebooku. Pomoc sýrskym utečencom. Vysokohorská príroda a jej obyvatelia. Život v arabských krajinách. Jeden svet deťom. Stav našej planéty. Rusko, Ukrajina a my.

Pozývame vás na jubilejný 10. ročník filmového festivalu Jeden svet v Prievidzi! Aký program sme pre vás pripravili? www.jedensvet.prievidza.net/2017/program.php

----------------------------------------------------------------------------------------------------

26. marec 2017 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Folklórny súbor Železiar
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na celovečerné predstavenie Folklórneho súboru Železiar, ktorý pôsobí na slovenskej folklórnej scéne od roku 1964. Patrí medzi najlepšie, najznámejšie a najuznávanejšie súbory na Slovensku a už v nedeľu, 26. marca 2017 o 18.00 h sa predstaví v Dome kultúry Prievidza.

Folklórny súbor sa zameriava na prezentáciu ľudového umenia z regiónov Abov, Zemplín, Šariš a Spiš. Je známy špičkovou interpretáciou ľudových tancov a vynikajúcou ľudovou hudbou v spojení so ženskou speváckou skupinou. 

Celú existenciu súboru sprevádza interpretačná vyváženosť a rovnomernosť hudobnej, speváckej a tanečnej zložky. V kompaktnom celku vynikajú najlepší sólisti - tanečníci, speváci i muzikanti. Železiar vyniká sviežou dramaturgiou, experimentálnou choreografickou tvorbou, schopnosťou ponúknuť netradičné spojenia ako aj prienik rôznych štýlov. S chuťou využíva širokú škálu ľudových hudobných nástrojov. Prináša autentické a štýlovo čisté choreografie s pôvodnými prejavmi tradičnej ľudovej kultúry východoslovenských regiónov. No popri tom smelo siahne aj po vtipných javiskových štylizáciách, ktoré vybočujú zo všetkého zaužívaného a známeho. Železiar vie ohúriť, prekvapiť, vyvolať diskusiu i poetickú náladu, zabaviť i rozplakať. Diváci sú na vystúpenia kolektívu zvedaví, pretože sú zakaždým niečím novým. No podstata ostáva rovnaká - dôsledne ťažiť z toho najčistejšieho ľudového umenia, chrániť, pestovať a šíriť to, čo sa nám zachovalo. 

Vstupné: 9,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

29. marec 2017 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Pavel "Hirax" Baričák 
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na motivačnú prednášku Pavla „Hirax" Baričáka, autora mnohých bestsellerov, ktorá sa uskutoční v stredu, 29. marca 2017 o 18.00 h v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza.

Pavel „Hirax“ Baričák sa vo svojej prednáške zameria hlavne na svoje tri motivačné knihy zo série Šlabikárov šťastia. Najväčší dôraz dá na poslednú vydanú knihu: Rodičia deťom, deti svetu. Príde teda na témy sebaprijatia, odpustenia sebe a iným, spoznanie sa, zrkadlenia sa s rodičmi, výchovy zameranej na rešpektovanie detskej duše a určovania hraníc nemocenským prístupom, odbúrania depresívnych stavov, riešenia krízových situácií, otázok "prečo si človek priťahuje nedobrého partnera", zbavenia sa blokov z detstva, atď. 

Hiraxove slová prepoja spevom a hrou na gitarách Juraj „Ďuri“ Hnilica a Michal Kulich.

V prípade záujmu, po prednáške je možnosť dať si podpísať prinesené knihy, či kúpiť si knihy alebo CDčka priamo od autorov.

Vstupné: 6,00 € v predpredaji, 7,00 € v deň konania sa podujatia, predpredaj vstupeniek od pondelka, 27. februára 2017 v pokladni DK Prievidza alebo na http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/8789/pavel-hirax-baricak--prednasky-a-krst

----------------------------------------------------------------------------------------------------

9. apríl 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Bláznivá komédia Nevyliečiteľní
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vám prináša miestami bláznivú, miestami lyrickú komédiu amerického dramatika Christophera Duranga, ktorá rieši najmä medziľudské vzťahy. Už v nedeľu, 9. apríla 2017 o 19.00 h si ju môžete prísť pozrieť na divadelných doskách Domu kultúry Prievidza.

Hlavní hrdinovia Bruce a Prudence (Csongor Kassai a Lenka Barilíková) sú nespokojní so svojím životom, chcú dosiahnuť zmenu, zoznamujú sa na inzerát a riešia svoje problémy u psychoterapeutov (Kamil Mikulčík a Helena Krajčiová), ktorí by sami potrebovali psychiatrickú pomoc. Hnacím motorom ich konania je obrovská túžba po prekonaní odcudzenia, po zblížení, v nájdení opory v druhom, blízkom človeku. Ironickým vyznením hry je trpké poznanie hlavnej hrdinky, že je možno lepšie uspokojiť sa s málom, ktoré reálne existuje, ako celý život žiť vo vysnenej predstave, ktorá sa nikdy nenaplní. Pod režijnou taktovkou Michala Spišáka hru pripravili Csongor Kassai, Lenka Barilíková, Helena Krajčiová, Kamil Mikulčík, Otto Culka. 

Nevyliečiteľní neriešia len tému homosexuality a bisexuality, ale najmä medziľudské vzťahy ako také, ich princíp fungovania a lásku medzi nimi. Táto láska môže byť samozrejme okorenená rôznymi situáciami a rôznymi nečakanými zvratmi a môže vyústiť do rôznych absurdných záverov. 

Vstupné: 15,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.

Predstavenie je pre divákov do 15 rokov NEPRÍSTUPNÉ!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

25. apríl 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
NESKORO VEČER - Talkshow Petra Marcina
Peter Marcin prichádza do Prievidze so zájazdovou verziou najpopulárnejšej a najúspešnejšej slovenskej TalkShow. Už v utorok, 25. apríla 2017 o 19.00 h sa môžete tešiť na skvelú LIVE atmosféru, pútavé rozhovory, zábavné príhody a scénky, pesničky, či interakcie s divákmi!

Hosťami v prievidzskom Dome kultúry budú herečka Zuzana Tlučková, herec Peter Sklár a heligonkárka a speváčka, Vlasta Mudríková. A možno prídu aj "Stromokocúr so Zuzou" či "Malý Mirko"... 

Vstupné: 14,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza. Rezervujte si svoje miesta, kým sú ešte voľné!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. apríl 2017 o 19.00 h / Kino Baník Prievidza
Kollárovci Edymax Tour 2017
Ľudová hudba Kollárovci vás pozývajú na jedinečné vystúpenie v rámci Edymax Tour 2017, ktorý sa bude konať v piatok, 28. apríla 2017 o 19.00 h v Kine Baník Prievidza.

Kapela Kollárovci je ideálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. 

Na trhu úspešne pôsobia už od roku 1997 a svojím goralským temperamentom si získavajú priazeň mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorá vďaka Kollárovcom dostáva nový šat, príjemný aj pre tých, ktorí tento žáner nikdy nevyhľadávali. V ich podaní si môžete tiež vypočuť skladby z klasickej či populárnej hudby, no nechýbajú ani vlastné piesne, ktoré sú publikované na piatich CD - albumoch. Ročne absolvujú množstvo koncertov a vystúpení. 

Zoskúpenie kapely tvoria piati členovia, z toho traja bratia Kollárovci. Pestré je aj nástrojové obsadenie: husle, soprán saxofón, cimbal, akordeón, kontrabas, bicie.

Doprajte si pravú Goralskú zábavu a zažite príjemné chvíle s Kollárovcami!

Vstupné: 12,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza. Bližšie informácie a rezervácia vstupeniek na tel. čísle 046/ 541 20 29.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. - 29. apríl 2017
FÚZIE 2017 - festival nielen o jazze
Festival sa vracia k pôvodnému APRÍLOVEMU termínu a do 9. ročníka vstupuje s novým realizačným tímom, s novým vizuálom, v nových priestoroch a s pestrou dramaturgiou. Prinesie štyri zaujímavé profesionálne koncertné vystúpenia, a ako je pre Fúzie typické, aj edukačné aktivity.

I. FESTIVALOVÝ DEŇ 28. APRÍL 2017
10.00 h   Vokálny a inštrumentálne workshopy
Lektori:    Sisa Fehér a členovia kapely Fehero Rocher, členovia Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band

17.00 h   Prehliadka Big Bandov a súborov zo ZUŠ
Účinkujú: Big Bandy a súbory ZUŠ Humenné, ZUŠ Nováky, HTS Zvolen, ZUŠ Ladislava Stančeka Prievidza

19.00 h  KONCERT - MATÚŠ JAKABČIC CZ-SK BIG BAND

 

II. FESTIVALOVÝ DEŇ sobota 29. APRÍL 2017
17.00 h  Galéria ArtPoint - Edukačno motivačné stretnutie
Hudobné stvárnenie knihy Paula Coelha  Alchymista
Účinkujú: Martin Mayr a  David Juraj Raši úryvky číta Hanka Hanešová

A Little Jazz Mass (Bob Chilcott) účinkuje vokálna skupina: Womanvocal

19.00 h   sála Kina Baník SENIOR JAZZ KONCERT
Účinkujú:
GRUFF – aktuálne hviezdy poľského blues
HANG & FLUTE  Alchemist  - Davida Juraja Raši – Hang - drum a Martin Mayr flauta
SISA  FEHER & FEHERO ROCHER - kvarteto slovenskej multižánrovej speváčky a skladateľky 

Hlavný organizátor: KaSS Prievidza
Spoluorganizátori:  ZUŠ L. Stančeka Prievidza, občianske združenie K-2000 a Art point
Partneri: IZING s.r.o. Prievidza
Podujatie podporil Fond na podporu umenia

----------------------------------------------------------------------------------------------------

26. máj 2017 o 19.00 h / Zimný štadión Prievidza
Alexandrovci - European Tour 2017
Dávame vám do pozornosti vystúpenie Alexandrovcov, ktoré sa uskutoční 26. mája 2017 na Zimnom štadióne v Prievidzi. 

Zoskupenie sa opäť vracia na Slovensko v rámci výnimočného turné, kde sa predstaví aj slovenským priaznivcom. Svoju legendárnu Kaťušu či Kalinku, ale aj mnoho ďalších známych ruských piesní ponúknu slovenskému národu v deviatich slovenských mestách. 

Približne 120 umelcov, vrátane sólistov Vadima Ananjeva, ktorý je prezývaný Mr. Kalinka či barytónom Borisom Dyakovom, odštartuje slovenskú časť turné 24.5.2017 v Žiline. Následne, behom ďalších dní postupne navštívia ďalšie slovenské mestá.

Mohutný hlas Alexandrovcov sa v súčasnosti šíri po celom svete. Po prvýkrát sa toto teleso predviedlo v roku 1941, keď vojakov ruskej armády vyprevádzali do vojny. V priebehu 2. svetovej vojny sa Alexandrovci rozdelili do niekoľkých skupín a sovietských vojakov po celý čas trvania vojny povzbudzovali ruskými národnými a vojenskými piesňami, napríklad aj Svjaščennaja voja (Svätá vojna), ktorá je dodnes odkazom zakladateľa súboru Alexandrova. Práve s repertoárom z vojnového obdobia, pri príležitosti oslobodenia a ukončenia 2. Svetovej vojny, potešia Alexandrovci slovenských priaznivcov, počas slovenskej časti ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2017, nezabudnuteľným zážitkom na celý život.

Hosťom turné bude královná československého popu pani Helena Vondráčková.

Dĺžka podujatia: cca 2,5 hodiny aj s prestávkou.

Na každom koncerte vystúpia pred koncertom Kandráčovci o 18.25 h. 

Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. jún 2017 o 18.00 h / Športová hala Prievidza
Marie Rottrová po rokoch v Prievidzi
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vám prináša exkluzívny koncert českej speváčky Marie Rottrovej. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vypočuť si najväčšie hity Lady Soul, ako ju s obľubou prezývajú skalní fanúšikovia. V Prievidzi ju po mnohých rokoch opäť privítame v piatok, 2. júna 2017 o 18.00 h v Športovej hale PD, kde vystúpi so skupinou Neřež. 

Marie Rottrová, ktorá dodnes patrí k najobľúbenejším českým speváčkam, sa vracia po troch rokoch na koncertné pódia. Popri hudobnej kariére sa vydala i na dráhu televíznu a hereckú. Zažiarila v slovenskom muzikálovom filme Neberte nám princeznú. Úspech zožala jej 22-dielna televízna relácia Divadélko pod věží, kam si pozývala zaujímavých hostí z rôznych oblastí verejného života.

Medzi nezabudnuteľné hity speváčky patria piesne Kůň bílý, Řeka lásky, Měli jsme se potkat dřív, To nic, Lásko, Markétka, Lásko, voníš deštěm, Střapatá nohatá, Skořápky ořechů či Ten vůz už jel. Viaceré z nich zaznejú aj na koncerte speváčky, spolu s ďalšími hitmi z dlhoročnej kariéry, ktorú si vybudovala kvalitnými pesničkami a zároveň vynikajúcimi textami. Jej autormi sú predovšetkým Jaromír Nohavica, Jaroslav Wykrent a Jiřina Fikejzová.

Vstupné: 25,00 € - tribúna, 35,00 € - palubovka a 60,00 € - VIP
Vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. jún 2017 o 17.00 h / Dom kultúry Prievidza
FÍHA tralala - Rok
Produkcia Fíha tralala Vám prináša novú pesničkovo-divadelnú šou pre najmenších divákov. V hodinovom programe Vás obľúbený škriatok Fíha so svojimi rozprávkovými kamarátmi prevedie všetkými ročnými obdobiami. Zaspievate si najznámejšie detské hity a zatancujete si na najobľúbenejšie fíhovské pesničky, (BUMBARASA, BUM BÁC, LÚKA, IDEM KVA KVA KVÁM, AJ JA RÁD PAPÁM, HOP A SKOK, OVOCNÝ ROCK AND ROLL, a mnoho ďaľších) ktoré vznikli počas 5 rokov.

Predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov. 

Nesľubujte detičkám, že pôjdu na pódium. 

Zmena programu a termínu je vyhradená.

Každá osoba musí mať platnú vstupenku.

Nie je povolené vytvárať audio ani vizuálne záznamy z predstavenia. 

Dĺžka predstavenia: cca 60 minút

Zľavy a vstupenky pre deti: bez nároku na zľavy.

Filmový klub FK´93 Prievidza

23. február 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Paterson
USA, 2016, 118 min
Réžia: Jim Jarmusch

Paterson (Adam Driver) je vodič autobusu v rovnakomenujúcom sa mestečku Paterson. Každý Patersonov deň je zdanlivo rovnaký ako ten predchádzajúci: prechádza trasu svojej linky, pozoruje mesto ubiehajúce pred čelným sklom a poslúcha úryvky rozhovorov. Píše básne do notesu, ide na prechádzku so psom, zastaví sa v bare vždy len na jedno pivo a prichádza domov za svojou ženou Laurou (Golshifteh Farahani). Život Laury je pravým opakom – všetko v ňom sa neustále mení a každý deň prináša nové sny a nápady. Paterson a Laura sa vzájomne milujú a podporujú: on jej pomáha realizovať najnovšie plány, ona obdivuje jeho básnické nadanie. Film je príbehom víťazstva a porážok všedného dňa a krásy, ktorá sa skrýva i v tých najmenších detailoch.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

2. marec 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Realita
Franc. – Bel. - USA, 2014, 87 min
Réžia: Quentin Dupieux

Nesmelému filmárovi Jasonovi (Alain Chabat) sa môže splniť sen. Bohatý producent Bob Marshall súhlasí, že zafinancuje jeho hororový film. S jedinou podmienkou: Jason má 48 hodín na to, aby objavil najlepší výkrik v histórii filmu. Jeho hľadanie sa však postupne mení na nočnú moru... Osobitý režisér Quentin Dupieux naplnil Realitu absurdným humorom, snovými pasážami i hudbou Philipa Glassa. 

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

23. marec 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Baba z ľadu
Česko, 2017, 106 min
Réžia: Bohdan Sláma

Po stretnutí s otužilcom Broňom (Pavel Nový) začína ovdovelá Hana (Zuzana Kronerová) pozvoľna meniť svoj stereotypný život, ktorý sa doteraz točil výhradne okolo jej synov (Marek Daniel, Václav Neužil), neviest (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnúčat. Zatiaľ čo šesťdesiatnička Hana prežíva love story, tradičné víkendové obedy v rodinnej vile strácajú na ideálnosti a postupne vypláva na povrch, že každý z hrdinov má nejaké tajomstvo. Haniným nečakaným spojencom sa stáva vnuk Ivanko, ktorý si zamiloval nielen svojrázneho Broňa, ale aj jeho sliepku Adelu a otužileckú komunitu na brehu Vltavy. Príbeh odkrývajúci neľahké vzťahy medzi tromi generáciami prináša nádej, že život možno vziať do vlastných rúk v akomkoľvek veku.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

30. marec 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Trvalá dovolenka
USA, 1980, 75 min
Réžia: Jim Jarmusch

Debut amerického nezávislého režiséra Jima Jarmuscha je portrétom mladíka menom Aloysious Christopher Parker, inak známeho ako Allie. Allie žije svoj život na ceste od jedného miesta a človeka k inému človeku a miestu. Ľudia, s ktorými sa stretáva, sú pre neho ako izby, v ktorých strávil čas. Keď ich prebáda a neskrývajú už žiadne nové tajomstvá, musí sa pohnúť ďalej. Je vlastne dobrovoľne vykoreneným beatnikom, pre ktorého sa cesta stala cieľom. A keď ho cesta opäť zavolá, neváha počúvnuť jej hlas aj spoza Atlantiku. Režisérovi Jimovi Jarmuschovi sa na malej ploche a takmer bez príbehu podarilo skvelo zachytiť atmosféru života na ceste, života, ktorý vzdoruje organizovanému poriadku a pragmatizmu moderného sveta a ktorý si kdesi uprostred zaľudnenej prázdnoty veľkomesta dokáže vytvoriť svoj vlastný svet. Na MFF Mannheim-Heidelberg získal film Cenu Josefa von Sternberga.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)