Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

23. január 2017 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Klamstvo
!!! POZOR !!! ZMENA TERMÍNU PODUJATIA
Divadelné predstavenie Klamstvo, ktoré sa malo konať 15. januára 2017 o 18.00 h zo zdravotných dôvodov presúvame na 23. januára 2017 o 18.00 h. Zakúpené lístky zostávajú v platnosti na nový termín. Ak niekomu termín nevyhovuje, lístky môže vrátiť v pokladni DK Prievidza. Ďakujeme za pochopenie.
________________________________________________________________

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vám prináša ďalšie skvelé divadelné predstavenie s hviezdnym obsadením! A práve prievidzskí diváci budú môcť ako prví vidieť skvelú divadelnú hru po bratislavskej premiére už v nedeľu, 15. januára 2017 o 18.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Milosrdná lož a nemilosrdná pravda. Dva mantinely, medzi ktorými sa odohráva táto divadelná komédia, a v podstate, aj celý náš život. Manželia Alica a Michel čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Pierra. Alica je však nesvoja, pretože krátko pre tým zazrela v meste Pierra, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia do morálnej dilemy: urobí svojej priateľke väčšiu službu ak jej to povie, alebo práve naopak, ak jej to zamlčí? Michel sa snaží zľahčiť jej dilemu, pritom sa stavia na stranu nevinného klamstva. Laurence a Pierre po večeri odchádzajú, dilema však ostáva a Alica jej má plnú hlavu. Dotlačí Michela k priznaniu ohľadom ich vlastného vzťahu. Podarí sa im nakoniec ohraničiť kde začína lož a kde končí pravda?

Stará téma, ktorá bola, je a bude vždy aktuálna – pravda a lož. Medzi tým je strašne veľa možností. Veríme, že diváci si vyberú tie lepšie. Že lož nebude taká milosrdná, a že pravda nemusí byť taká bezohľadná. Dôležité je, aby sme sa vedeli aj na vážnych situáciách vždy zasmiať. V tejto komédii nám o to rozhodne pôjde.

Réžia: Eduard Kudláč
Účinkujú: Emília Vášáryová, Gabriela Škrabáková, Milan Kňažko, Peter Šimun 

Vstupné: 19,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

29. január 2017 o 15.00 h / Bábková sála Domu kultúry Prievidza
Nedeľa s rozprávkou alebo Šašo múdrejší ako kráľ
Nemáte program na nedeľné popoludnie? A čo tak zobrať deti do divadla? Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na ďalšie predstavenie zo série rozprávkových nedieľ, ktoré je určené pre deti a rodiny. Už 29. januára 2017 o 15.00 h v Dome kultúry sme pre vás pripravili rozprávočku pod názvom „Šašo múdrejší ako kráľ“ (cca 45 min) v podaní  Divadla Hotel Mária z Banskej Bystrice. 

Deti sa budú cítiť ako doma, v príjemnom prostredí, na vankúšikoch a dekách! A že čo ak tam nebudú môcť obsedieť? Alebo sa budú báť? Tak pre tento prípad, nebudú chýbať tvorivé dielničky s Ninou pre všetky neposedné detičky.

Vstupné: 3,00 € pre všetkých. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza v predpredaji od 9. januára 2017 alebo priamo pred predstavením.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

4. február 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Radošinské naivné divadlo - To nemá chybu
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na ďalšiu skvelú komédiu Stanislava Štepku pod názvom To nemá chybu. Trochu trpký, ale skôr ľudsko-smiešny životný osud starého novinára, ktorý až priveľmi pripomína naozajstný životný príbeh autora hry, mimochodom, takisto kedysi novinára si môžete pozrieť už 4. februára 2017 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Novinár Fedor krátko bilancuje život a nato sa spolu so svojimi deťmi vracia do vlastnej minulosti, presnejšie na miesta svojich autentických, mimochodom, mimoriadne atraktívnych novinárskych stretnutí a rozhovorov. Vtipne uvažuje spolu s divákmi o naprávaní chýb, teda či sa dá vyvarovať chybám; slovom, čo a ako by bolo, keby tých osudných ľudských, ale aj historických, dokonca aj vesmírnych chýb nebolo. Autorovi takýto fantazijný výlet do minulosti so stretnutiami so zaujímavými osobnosťami a osudnými chybami poskytuje príležitosť vtipne uvažovať o súčasnosti a poskytuje príležitosť zoznámiť sa nielen s atraktívnymi osobnosťami (Evita Perónová, Lenin, Milan Rastislav Štefánik, Janko Francisci atď.), ale aj ponúka možnosť pre seba objaviť priestor na úvahu o vlastných chybách a ich problematickom naprávaní. 

Takmer všetky stretnutia s  osobnosťami  uvedenými v hre To nemá chybu majú autentický novinársky pôdorys, čo iste hre dodáva na atraktivite a režisérovi Ondrejovi Spišákovi ponúka dosť príležitostí na vtipné, ale aj pôsobivé scénické stvárnenie. Inscenácia vznikla spolu s hudobným skladateľom Jurajom Haškom, divadelnou hudobnou skupinou, spevákmi, tanečníkmi, dramaturgičkou Darinou Abrahámovou, choreografkou Evou Burdovou, scénografom Františkom Liptákom, kostýmovou výtvarníčkou Katarínou Hollou a v produkcii Ladislava Hubáčka.  

Vstupné: 16,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. február 2017 o 17.00 h / Dom kultúry Prievidza
Smejko a Tanculienka
Chrobáčikovia Smejko a Tanculienka prichádzajú s úplne novým hudobným predstavením pre deti Kde bolo, tam bolo... S novými kostýmami, novou scénou a hlavne úplne novými rozprávkovými pesničkami z nového DVD. Samozrejme, že chrobáčikom zahrajú aj známe hity.

Predstavenie sa uskutoční v pondelok, 13. februára 2017 o 17.00 h v Dome kultúry Prievidza a trvá cca 60 minút. Na úplný záver sa všetci chrobáčikovia môžu so Smejkom a Tanculienkou vyfotiť a podpísať DVD!

Vstupné: 8,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

26. máj 2017 o 19.00 h / Zimný štadión Prievidza
Alexandrovci - European Tour 2017
Dávame vám do pozornosti vystúpenie Alexandrovcov, ktoré sa uskutoční 26. mája 2017 na Zimnom štadióne v Prievidzi. 

Zoskupenie sa opäť vracia na Slovensko v rámci výnimočného turné, kde sa predstaví aj slovenským priaznivcom. Svoju legendárnu Kaťušu či Kalinku, ale aj mnoho ďalších známych ruských piesní ponúknu slovenskému národu v deviatich slovenských mestách. 

Približne 120 umelcov, vrátane sólistov Vadima Ananjeva, ktorý je prezývaný Mr. Kalinka či barytónom Borisom Dyakovom, odštartuje slovenskú časť turné 24.5.2017 v Žiline. Následne, behom ďalších dní postupne navštívia ďalšie slovenské mestá.

Mohutný hlas Alexandrovcov sa v súčasnosti šíri po celom svete. Po prvýkrát sa toto teleso predviedlo v roku 1941, keď vojakov ruskej armády vyprevádzali do vojny. V priebehu 2. svetovej vojny sa Alexandrovci rozdelili do niekoľkých skupín a sovietských vojakov po celý čas trvania vojny povzbudzovali ruskými národnými a vojenskými piesňami, napríklad aj Svjaščennaja voja (Svätá vojna), ktorá je dodnes odkazom zakladateľa súboru Alexandrova. Práve s repertoárom z vojnového obdobia, pri príležitosti oslobodenia a ukončenia 2. Svetovej vojny, potešia Alexandrovci slovenských priaznivcov, počas slovenskej časti ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2017, nezabudnuteľným zážitkom na celý život.

Hosťom turné bude královná československého popu pani Helena Vondráčková.

Dĺžka podujatia: cca 2,5 hodiny aj s prestávkou.

Na každom koncerte vystúpia pred koncertom Kandráčovci o 18.25 h. 

Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal.

Filmový klub FK ´93 Prievidza

12. január 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Červený pavúk
Poľsko – Česko – Slovensko, 2015, 95 min
Réžia: Marcin Koszalka 

Karol, obyčajný mladý muž, sa stretáva s oveľa starším mužom, o ktorom si myslí, že by mohol byť povestným Červeným pavúkom, obávaným sériovým vrahom, ktorý v šedesiatych rokoch strašil obyvateľov Krakova. Karol začne byť mužom posadnutý a pustí sa do jeho sledovania. Medzi tým sa tiež stretáva s Dankou – o niečo staršou fotografkou, ktorá pracuje pre miestne noviny. Karol, pokúšaný láskou a fascinovaný smrťou, bude musieť čo najskôr urobiť najzásadnejšie rozhodnutie svojho života.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

19. január 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza 
Ma ma
Španielsko, 2015, 111 min
Réžia: Julio Medem

Keď Magdu (Penélope Cruz) stretne v krátkej dobe niekoľko životných tragédií, nezrazí ju to na kolená. Naopak získa novú chuť do života a uvedomí si, ako dôležité sú vzťahy k tým najbližším – desaťročnému synovi i novému mužovi, ktorý jej nečakane vstúpi do života (Luis Tosar). Dráma Julia Medema, jedného z najvýraznejších španielských tvorcov súčasnosti, ukazuje Magdu ako ženu silnú a milujúcu, ktorá i v tých najťažších chvíľach dokáže brať veci s nadhľadom.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

26. január 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza 
Líza, líščia víla
Maďarsko, 2015, 98 min
Réžia: Károly Ujj Mészáros

Líza je nesmelá zdravotná sestra, ktorá sa už dvanásť rokov stará o Martu, vdovu po japonskom veľvyslancovi v Maďarsku. Na svoje tridsiate narodeniny zavíta Líza do McDonald's, aby tam našla lásku. Marta je však počas Lízinej krátkej neprítomnosti zavraždená jej imaginárnym kamarátom Tonim Tanim, japonským popovým spevákom zo sedemdesiatych rokov minulého storočia, ktorý už je po smrti. Príbuzní obete nahlásia na polícii, že Martu zavraždila Líza, aby zdedila jej byt. Vyšetrením prípadu je poverený podporučík Zoltan. Policista sa vydáva za nájomníka a nasťahuje sa do Lízinho bytu, aby mal obvinenú pod dohľadom. Keď sa Zoltan rozhodne tajne opravit všetky nefunkčné prístroje v domácnosti, prihodí sa mu niekoľko vážných nehôd, lebo je zamilovaný do Lízy. Napriek tomu, že sa z Lízy vďaka časopisom pre ženy stáva sebavedomejšia a mimoriadne príťažlivá kráska, všetko jej úsilie nájsť si partnera stroskotáva kvôli smrteľným nešťastiam, ktoré má na svedomí Toni Tani. Líza dôjde k presvedčeniu, že sa premenila v líščiu vílu, vražedného démona z japonských rozprávok. Rozpúta sa bitka o Lízin život, v ktorej proti sebe stojí záhadný popový spevák a podporučík Zoltan.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)