Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

Pripravované podujatia

Filmový klub '93

Mestská knižnica

Sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

30. jún - 25. august 2017 / Námestie slobody Prievidza
Filmové leto na námestí
Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravili aj tento rok bezplatné premietania filmov. Obyvatelia Prievidze si budú vychutnávať filmy pod šírym nebom priamo v centre mesta! 

Letné filmové premietanie na prievidzskom Námestí slobody sa začína už v piatok, 30. júna a pokračovať bude počas celého leta, každý piatok. Filmoví diváci si budú môcť vybrať zo širokej ponuky snímok, ktoré sa v júni a júli začnú odvíjať vždy po zotmení o 21.30 h a v auguste o 22.30 h.

Naplánovaných je 8 piatkových predstavení. Nebude chýbať veľké premietacie plátno, s ozvučením a atmosféru dotvorí aj možnosť zakúpiť si občerstvenie. 

Rozpis filmov:

25. 8. o 22.30 h Mamma mia! (USA, UK, Nem., 2008, 109 min)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

3. júl - 25. august 2017 / Námestie slobody Prievidza
Rozprávkové leto na námestí
Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravilo pre všetky deti počas prázdnin bohatý program pod šírym nebom priamo v centre mesta! 

Po minuloročnom úspechu letného premietania filmov na námestí, pridávame tento rok animované rozprávky pre najmenších. Premietania sa uskutočnia každý augustový piatok, vždy o 21.00 h

Rozpis animovaných rozprávok:

25. 8. Robinson Crusoe: Na ostrove zvieratiek

Všetky spomínané aktivity budú pre návštevníkov zadarmo. Tešíme sa na vás!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

27. august 2017 od 15.00 h / Amfiteáter Lesopark
Hudobnícky drevosklad 2017
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na príjemné popoludnie s výbornými skupinami ako Stop Band, Golem, BB Band, Bril, Úsvit, Vabank a Electric. 

Kapely si môžete vypočuť v nedeľu, 27. augusta 2017 v amfiteátri v Lesoparku Prievidza. 

Tešíme sa na vás! Vstup voľný!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. august 2017 o 14.00 h / Námestie slobody
Pietny akt kladenia vencov k 73. výročiu SNP

----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. august 2017 od 18.00 h / Mariánsky vŕšok Prievidza
Vatra SNP
Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi vás pozývajú na zapálenie vatry pri príležitosti osláv 73. výročia Slovenského národného povstania. 

Stalo sa už tradíciou, že v predvečer 29. augusta si každoročne pripomíname výročie Slovenského národného povstania. Okrem pietneho aktu kladenia vencov pri pomníku padlých v SNP na Námestí slobody v Prievidzi, sa tento rok po prvýkrát zapáli aj vatra na Mariánskom vŕšku. 

Čaká na vás bohatý program:
- 18.00 h - sokoliarske vystúpenie v podaní skupiny Aquila
- 18.30 h - zapálenie vatry
- 19.00 h - hudobno-humoristické vystúpenie skupiny Drišľak
- 20.30 h - ohňová show v podaní skupiny Aquila
- 21.00 h - premietanie slovenských filmov s tematikou SNP, Vlčie diery a Kapitán Dabač, na veľkoplošnom plátne 

Sprievodný program:
- detské atrakcie
- stánky s občerstvením

Vstup voľný!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. august 2017 o 15.00 h / Námestie slobody
Bubble day
Na celom svete, na mnohých miestach sa v jeden deň a v jednu hodinu stretnú ľudia, ktorí chcú urobiť svet krajším a lepším. Pridaj sa aj ty, prines si bublifuk a svoje priania vypusť spoločne s nami do neba.
Spoluorganizátor: Alžbeta Špeťková 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

8. - 10. september 2017 / Nám. J. C. Hronského, M. R. Štefánika, mestský park
Na Baníckom jarmoku vystúpia domáce i celoslovenské špičky 
Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravilo aj tento rok tradičný Banícky jarmok, ktorý sa uskutoční v dňoch  8. až 10. septembra 2017. Už 33. ročník obľúbeného podujatia sa bude konať na Námestí J. C. Hronského, na Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku v Prievidzi.  

Kultúrny program 
Počas troch jarmočných dní sa na pódiu vystrieda množstvo účinkujúcich, ktorí do nášho mesta prinesú zábavu, dobrú náladu a známe hity. Už neodmysliteľnou súčasťou otvorenia jarmoku je Banícky sprievod, ktorý vyrazí o 16.00 h spred prievidzského Domu kultúry, pôjde cez „jednosmerky“ až k pódiu na Námestí J. C. Hronského. Sprievod sa teší veľkej popularite, každoročne sa do neho zapojí viac ako stovka ľudí. Ani tentokrát nebudú chýbať členovia baníckych spolkov, športových, kultúrnych a záujmových klubov, denných centier, žiaci prievidzských škôl... Život do sprievodu prinesú mažoretky Trend Prievidza z CVČ Prievidza a hudobné zoskupenie PD Drumline zo ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi. 

Kultúrny program otvorí v piatok popoludní slávnostný ceremoniál. V rámci neho sa tradične predstaví Banícky spevokol Kahanec. Po ňom na pódiu privítame domácich umelcov v netradičnom spojení – Poluvská muzika a Divadelná spoločnosť predvedú program „Nestarnúce melódie“. Nasledovať bude vystúpenie populárnej českej kapely, z prievidzského partnerského mesta Šumperk, O5 a Radeček. Diváci si budú môcť vychutnať aj prievidzskú kapelu Sway Band. Po minuloročnom úspechu, Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi dalo opäť možnosť svojim priaznivcom v ankete na Facebooku rozhodnúť, koho chcú na jarmoku vidieť. Na podujatí sa predstavia tri najžiadanejšie formácie:  piatok večer si prídu na svoje fanúšikovia skupiny INÉ KAFE a po nich sa na pódiu predstaví víťazná anketová kapela – IMT SMILE. Piatok večer ukončí diskotékou DJ Mathias. 

Program na Baníckom jarmoku 2017 však nebude len o hudbe, ale aj o tanci a športe. Druhý jarmočný deň, sobotu 9. septembra, odštartuje na námestí vystúpenie Tanečnej skupiny Fantastic. Pokračovať budeme Jumping maratónom s BJ Fit a trénerkou Soňou Bartošovou. Popoludnie bude patriť regionálnym umelcom, predstaví sa Súbor populárnej hudby Victory zo ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi, hudobné skupiny Dizydent a Golem a SZUŠ Diamods. Podvečer sa predstaví formácia SIX STRING THEORY PROJEKT, v rámci ktorej vystúpi prievidzský rodák Jozef Bobula, ktorý dlhodobo úspešne pôsobí v americkom Las Vegas ako hudobník. Nasledovať bude energická domáca kapela Funky Emotions. Hity, ktoré pozná snáď každý zahrá a zaspieva kapela Starmania a bodku za sobotným program dá ďalšia kapela z ankety – POLEMIC

Posledný jarmočný deň, nedeľu 10. septembra, otvorí domáci ľudový súbor Vtáčnik. Z českého partnerského mesta Prievidze nám prídu svoje umenie predviesť členovia Tanečního folklorního souboru Senioři Šumperk. Privítame aj Heligonkárky sestry Bacmaňákové a domáce formácie Black Band a Sebedražská dychová hudba

Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom, kde nájdete najrozmanitejší sortiment, atrakcie a kultúrny program. Povolený je predaj výrobkov a poskytovanie služieb spojených s príležitostnými trhmi. Zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi. Pri atrakciách sa povoľuje poskytovanie služieb občerstvenia, s výnimkou predaja alkoholických nápojov, a predaj drobného spotrebného tovaru ako sú ľudové výrobky, oblečenie, bižutéria, hračky a pod. 

Prevádzkový čas jarmoku
08. 09. 2017 (piatok)          8.00 – 20.00 h
Občerstvenie  8.00 – 01.00 h
09. 09. 2017 (sobota)  8.00 – 20.00 h
Občerstvenie  8.00 – 01.00 h
10. 09. 2017 (nedeľa)  8.00 – 18.00 h
Občerstvenie  8.00 – 18.00 h

Zábavné atrakcie v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi
08. 09. 2017 (piatok) 8.00 – 22.00 h
09. 09. 2017  (sobota) 8.00 – 22.00 h
10. 09. 2017 (nedeľa) 8.00 – 18.00 h

Banícka krčma – tradičná banícka gastronómia
08. 09. 2017 (piatok) 8.00 – 20.00 h
09. 09. 2017  (sobota) 8.00 – 20.00 h
10. 09. 2017 (nedeľa) 8.00 – 18.00 h

Hospodársky dvor – výstava a súťaž králikov, hydiny a oviec
08. 09. 2017 (piatok) 8.00 – 20.00 h
09. 09. 2017  (sobota) 8.00 – 17.00 h 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

14. september 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Pedal Steel Guitar Session
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na 5. ročník Pedal Steel Guitar Session, ktorý sa uskutoční vo štvrtok, 14. septembra 2017 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. 

Tešiť sa môžete na vystúpenia Steel gitaristov: Ján Malý, Peter Sabados, Dávid Babka, Zbyněk Bureš, Peter Mečiar.

Doprovodnú kapelu v zložení: Michal Fedor / bicie, Michal Šimko / basová gitara, Peter Lipa jr. / klávesy, Roman Mečiar / lead gitary, Jan Máca / rythm gitary, Martin Burza / husle, Peter Burza / husle a Radka Križanová / spev.

Hlavní hostia večeraPeter Lipa a Poutníci

Vstupné: 5,00 €, predpredaj vstupeniek v pokladni Domu kultúry Prievidza od 15. 08. 2017

----------------------------------------------------------------------------------------------------

19. september 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Višňový sad
Po veľkom minuloročnom úspechu divadelného predstavenia Idiot, ktoré sa vypredalo v priebehu jedného týždňa, prinášame prievidzským divákom ďalšiu skvelú inscenáciu Divadla Astorka Korzo ´90 – Višňový sad. 

Hru si môžete vychutnať 19. septembra 2017 o 19.00 h v Dome kultúry v Prievidzi. Klasická hra Antona Pavloviča Čechova v adaptácii Mariána Amslera žne úspechy nielen u verejnosti, ale aj u kritikov, ktorí vo svojich recenziách nešetria chválou. Zaujme Višňový sad aj vás? 

Hrajú: Marta Sládečková, Ady Hajdu, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Róbert Jakab, Miroslav Noga, Szidi Tobias, Rebeka Poláková, Dominika Zeleníková/Jana Kovalčíková, Pavol Šimun, Zuzana Konečná, Peter Šimun, Tomáš Mrekaj

Vstupné: 22,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni DK Prievidza. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

20. september 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Sláva Daubnerová: Solo lamentoso
Neskutočný príbeh podľa skutočnej udalosti, ktorá sa pred časom objavila v médiách.

Spievajúci dom v Štúrove, z ktorého sa roky ozývala hlučná operná hudba, inšpiroval režisérku Slávu Daubnerovú k vytvoreniu divadelnej hry nominovanej na dve ocenenia DOSKY 2016.

Solo lamentoso je nezvyčajným príbehom ženy, ktorá sa zabarikádovala vo svojom dome a terorizovala obyvateľov Košútovej ulice v Štúrove krutým spôsobom. Neuveriteľných 14 rokov od šiestej hodiny ráno do desiatej hodiny večer púšťala dokola jednu a tú istú opernú áriu tenoristu Placida Dominga. 

Reprízu divadelného predstavenia podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Autor, réžia, účinkuje: Sláva Daubnerová
Scéna a kostýmy: Sláva Daubnerová
Choreografia: Renata Ptačin
Hudba a zvukový dizajn: Matej Gyárfáš

Dĺžka predstavenia: 1 hodina

Video teaser: https://vimeo.com/219384399
www.slavadaubnerova.com

----------------------------------------------------------------------------------------------------

22. september 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Lenka Filipová a hostia
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert Lenky Filipovej, ktorá je na českej a slovenskej kultúrnej scéne značkou hudobnej kvality, úspechu, ale aj neobyčajnej ľudskej skromnosti. 

Česká speváčka vystúpi v piatok, 22. septembra 2017 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza so svojimi hosťami - hráčom na keltskú harfu - Seanom Barrym a klavíristom Ondřejom Hájkom. Spoločne ponúknu úpravy klasických skladieb, najznámejšie speváčkine hity a aj malú ochutnávku piesní, ktoré sa čoskoro objavia na Filipovej novom albume s keltskou vôňou.

Tento hudobný projekt nadväzuje na vydanie klasického gitarového albumu Concertino III. Tento koncert je venovaný celej rade úprav skladieb pre klasickú gitaru, zaznejú i úpravy ľudových piesní, šansónu, ukážky keltských piesní a aj najväčšie hity speváčky.

Koncerty plné emócií, virtuóznych muzikantských výkonov, komunikácie s publikom, celá rada hitov a nekonečná energia posúva Lenku Filipovú stále vyššie medzi elitu českých a slovenských umelcov. Právom patrí medzi najžiadanejších umelcov súčasnosti.

Speváčka a gitaristka študovala v pražskom konzervatóriu a potom na Medzinárodnej hudobnej akadémii v Paríži odbor klasická gitara. Doteraz vydala 10 albumov, 4 klasické gitarové, 3 výberové albumy Best of a akustické DVD LIVE. Väčšina z nich boli ocenené ako zlaté alebo platinové. Pôsobí taktiež ako autorka hudby a rada z nich sa stala veľkými a trvalými hitmi. 

Vstupné: 16,00 € v predpredaji, 19,00 € v deň konania sa koncertu. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

27. september 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
O Láske
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na úspešné komorné predstavenie o vzťahu, ktorý otvára pandorinu skrinku s nápisom dlhoročné manželstvo. Inscenáciu z pera francúzskeho spisovateľa Philippa Claudela si môžete prísť pozrieť v stredu, 27. septembra 2017 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. 

V predstavení Studia DVA si uznávaní herci Karel Roden a Jana Krausová v hlavných úlohách vzájomne ničia životy v snahe nájsť lásku a partnerskú súhru. Francúzska komédia s humorom sleduje pár stredného veku, ktorý vo svojom prepychovom byte preberá rôzne traumy zo svojho dlhodobého vzťahu. 

Réžia: Adam Kraus
Scéna a kostýmy: Jana Krausová
Produkcia: Hana Urbanová
Dĺžka predstavenia: 1 h 40 min bez prestávky 

Vstupné: 20,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

23. november 2017 / Športová hala Prievidza
Tomáš KLUS - RECYKLUS TOUR 2017
Po veľmi úspešnom minuloročnom turné sa vracia Tomáš Klus a jeho Cílová skupina s RECYKLUS TOUR 2017. Prievidza je jedným zo šiestich miest, ktoré navštívi na Slovensku. 23. novembra 2017 sa Športová hala nechá strhnúť Tomášovou nákazlivou energiou.

Fanúšikovia si vybrali polovicu playlistu, druhá časť je výberom priamo Cieľovej skupiny. V priebehu dvojhodinového koncertu odznejú skladby zo všetkých piatich Klusových albumov. Staršie pesničky ožijú v novom aranžmá. Hlavnou myšlienkou turné je nenásilná osveta o recyklácii odpadu.

Vstupné: 17,00 € na státie, 19,00 € voľné sedenie, vstupenky zakúpite od septembra v pokladni Domu kultúry Prievidza a v sieti Ticketportal.

Filmový klub FK´93 Prievidza

7. september 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Leningradskí kovboji dobývajú Ameriku
Fínsko, Švédsko, 1989, 78 min
Réžia: Aki Kaurismäki

Fiktívny príbeh filmu založil režisér na mystifikačnej tieňohre utvárajúcej image tejto kapely.
Leningradskí kovboji na začiatku neprodukujú hudbu v Leningrade (Petrohrade), ako hovorí názov skupiny, ale na ďalekých sibírskych pláňach. Stačí len nepatrné vnuknutie a celý cirkus menom Leningradskí kovboji sa presúva do Spojených štátov amerických.
Režisér nás spolu s kapelou privádza na takpovediac posvätné miesta, kde sa doslova vytvárali dejiny modernej hudby, bez toho, aby nás na túto skutočnosť nejako priamo upozornil. 

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

12. september 2017 (UTOROK!!!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Kráľ Belgičanov
Bel., Hol., Bulh., 2016, 94 min
Réžia: P. Brosens, J. Hope Woodworth

Kráľ Belgičanov je práve na štátnej návšteve v Istanbule, keď sa dozvie, že sa jeho krajina rozpadla. Musí sa okamžite vrátiť domov, aby zachránil svoje kráľovstvo. Slnečné búrky ale spôsobia, že vzdušný priestor je kompletne uzavretý a komunikácia nefunguje. Žiadne lietadlá. Žiadne telefóny. S pomocou britského filmára a tanečníc z bulharského folklórneho súboru sa kráľovi a jeho sprievodu podarí utiecť cez hranice. Inkognito. Tak začína odysea naprieč Balkánom, počas ktorej kráľ objaví skutočný svet - a svoje pravé ja.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

21. september 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Neruda
Chile, Arg., Franc., Špan., USA, 2016, 108 min
Réžia: P. Larraín

Píše sa rok 1948 a Studená vojna dosiahla chilské hranice. Senátor Pablo Neruda (Luis Gnecco) počas kongresu obviňuje vládu zo zrady Komunistickej strany, za čo ho prezident Gonzalez Videla (Alfredo Castro) zbavuje funkcie. Následne je policajný prefekt Oscar Peluchonneau (Gael García Bernal) poverený básnikovým zatknutím. Neruda sa pokúša utiecť z krajiny so svojou ženou, maliarkou Deliou del Carril (Mercedes Morán), to sa mu však nepodarí a obaja sú nútení sa viac ako rok skrývať. Inšpirovaný dramatickými udalosťami svojho nového života Neruda spisuje epickú zbierku básní. V tomto príbehu perzekvovaného básnika a jeho nezmieriteľného nepriateľa vidí Neruda svoju príležitosť stať sa ako symbolom slobody, tak literárnou legendou.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

28. september 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Noc na zemi
Franc., Nem, USA, V. Brit., Jap., 1991, 129 min
Réžia: J. Jarmusch

Päť malých príbehov tohto filmu sa odohráva v rovnakom čase v rôznych svetových metropolách a časových zónach. Počas jednej noci sa medzi taxikármi a ich pasažiermi vytvorí zvláštne puto, ktoré ich vytrhne z anonymity mesta a odhalí čo-to z tajomstva ľudského života. V Los Angeles ponúkne prestížna filmová agentka taxikárke úlohu vo filme, ale drsná mladá žena má svoj vlastný sen: stať sa automechanikom. V New Yorku nemecký emigrant Helmut blúdi v spleti ulíc veľkomesta a nevie svojho pasažiera doviesť na požadované miesto. V Paríži si taxikár z Pobrežia slonoviny so svojou slepou pasažierkou vymenia poznanie o tom, aké je to byť iný: čierny alebo slepý. V Ríme zhovorčivý taxikár svojou úprimnou spoveďou privodí farárovi počas jazdy infarkt. V Helsinkách tesne pred úsvitom traja muži v tuhej zime lamentujú nad krutosťou života a lásky. Päť príbehov spája nostalgický humor a zvláštna atmosféra cesty, na ktorej sa z cudzincov prostredníctvom ľudského kontaktu aspoň na chvíľu stanú dôverní známi.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)