Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

Pripravované podujatia

Filmový klub '93

Mestská knižnica

Sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

18. a 19. október 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Čajkovského Labutie jazero exkluzívne v Prievidzi
PRE VEĽKÝ ZÁUJEM PRIDÁVAME 2. PREDSTAVENIE, VO ŠTVRTOK, 19. OKTÓBRA 2017 O 19.00 H! VSTUPENKY UŽ V PREDAJI!
------------------------------------------------------------------------------------
Najslávnejšia škola svetového baletu St. Petersburg Balet vám prináša unikátne predstavenie najslávnejšieho baletného príbehu lásky v ohromujúcej choreografii. Podmaňujúca hudba, silná dramaturgická línia s romantickým príbehom súboja lásky a zla.

Fenomenálne dielo Piotra I. Čajkovského, Mariusa Petipu a Leva Ivanova Labutie jazero je rozhodne najznámejším titulom baletného repertoáru. Romantický príbeh princa Siegfrieda a krásnej princeznej Odetty zakliatej do podoby labute predstavuje základný kameň klasickej ruskej baletnej školy a už takmer stotridsať rokov patrí k najúspešnejším titulom svetových divadiel.

Dĺžka podujatia: 2 dejstvá (55 min a 50 min), prestávka 20 min

Vstupné: od 30,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od pondelka, 28. augusta 2017 LEN v hotovosti.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

21. október 2017 od 13.30 h / Dom kultúry Prievidza
Pohárová súťaž ICN
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na Pohárovú súťaž ICN, ktorá je zároveň aj nominačným závodom mužov a žien na MS Bali 2017 pod názvom ROAD  TO THE NATLYMPIA CUP – súťaž v naturálnej kulturistike a fitness mužov a žien.

Tešíme sa na vás v sobotu, 21. októbra 2017 od 13.30 h v Dome kultúry Prievidza!

Vstupné: 5,00 €

----------------------------------------------------------------------------------------------------

25. október 2017 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Bečkovi chlapci
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert, kde sa predstavia vaši obľúbenci – Bečkovi chlapci, ktorých repertoár zahŕňa takmer všetky hudobné žánre určené všetkým generáciám. Hosť podujatia – Franta Uher

Tešiť sa môžete na skvelý koncert, ktorý sa uskutoční v stredu, 25. októbra 2017 o 18.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Vstupné: 8,00 €, predpredaj vstupeniek od pondelka, 18. septembra 2017 v Dome kultúry Prievidza.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

29. október 2017 o 15.00 h / Dom kultúry Prievidza
Halloween párty pre deti
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na Halloween párty pre deti, ktorá sa bude konať v nedeľu, 29. októbra 2017 od 15.00 h v spoločenskej sále Domu kultúry v Prievidzi. Oslávte sviatok všetkých duchov a strašidiel a užite si strašidelné popoludnie v maskách spolu s nami! 

Môžete sa tešiť na premietanie animovanej rozprávky Norman a duchovia. Deti si užijú veľa zábavy pri tvorivých dielničkách, nebudú chýbať strašidelné súťaže a nakoniec si všetci spolu zatancujeme na detskej strašidelnej diskotéke s DJ-om Smrťom.

Vstupné: 3,00 € pre všetkých. Vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza. Možnosť platiť aj kultúrnymi poukazmi.

Pri požičaní kostýmu v požičovni kostýmov Domu kultúry Prievidza je vstupné ZADARMO

----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. november 2017 o 19.30 h / Dom kultúry Prievidza
Predpremiéra hry Besame mucho v podaní Radošincov
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na najnovšiu hru Radošinského naivného divadla – Besame mucho, ktorú odohrajú na doskách Domu kultúry Prievidza už 13. novembra 2017 o 19.30 h. 

Dramatik Štepka v novej hre s exotickým názvom Besame mucho pôsobivo a, samozrejme, vtipne rozohráva zaujímavé, pestré osudy a spletité príbehy ľudí z najsúčasnejšej súčasnosti neďaleko anonymnej slovenskej stanice. Chodci, čo náhodne prechádzajú okolo odloženého tajomného kufra, zároveň nepriamo prichádzajú k hudobníkovi a spevákovi bezdomovcovi Kokimu so svojimi trpko-smiešnymi životnými príbehmi. Vedľa bývalého rockera a jeho náhodne pozbieranej pouličnej kapely sa znenazdania ocitne drahý kufor, čo začne veľmi iritovať náhodných chodcov, funkcionárov, ale aj zlodejov, policajtov, takých aj onakých občanov. Všetci sú zvedaví nielen na bezdomovca Kokiho, ale najmä na pôvod a hlavne obsah kufra – a my sa zase cez ich reakcie nepriamo dozvedáme o ich ľudskom pôvode a obsahu.  Iste napokon nejde o obsah kufra, ale o ten obsah v nás...

Inscenáciu Besame mucho, Štepkovu absurdnú komédiu s piesňami Juraja Haška, pripravuje skúsený realizačný tím, čo jednoznačne sľubuje divákom RND nevšedný divadelný zážitok.

Režisér: Ondrej Spišák
Dramaturgička: Darina Abrahámová
Scénograf: František Lipták
Kostýmová výtvarníčka: Katarína Hollá
Choreografka: Eva Burdová
Producent: Ladislav Hubáček.

Vstupné: 17,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni KaSS.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

22. november 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Jan KRAUS aneb hvězdy jak je neznáte
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na obľúbenú talkshow pohotového moderátora Jana Krausa, ktorý sa už niekoľko rokov teší z priazne televíznych divákov v Českej republike aj na Slovensku. Tentokrát sa Jan Kraus predstaví v úlohe hosťa.

Nenechajte si ujsť unikátne improvizované predstavenie, ktorého môžete byť súčasťou a položiť otázky ostrieľanej moderátorskej špičke Janovi Krausovi. Svoj britký humor a skvelú šou vrátane hudobného hosťa, Petra Cmoríka, predstaví v stredu, 22. novembra 2017 o 19.00 h v Dome kultúry v Prievidzi.

Vstupné: 22,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni DK Prievidza.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

23. november 2017 / Športová hala Prievidza
Tomáš KLUS - RECYKLUS TOUR 2017
Po veľmi úspešnom minuloročnom turné sa vracia Tomáš Klus a jeho Cílová skupina s RECYKLUS TOUR 2017. Prievidza je jedným zo šiestich miest, ktoré navštívi na Slovensku. 23. novembra 2017 sa Športová hala nechá strhnúť Tomášovou nákazlivou energiou.

Fanúšikovia si vybrali polovicu playlistu, druhá časť je výberom priamo Cieľovej skupiny. V priebehu dvojhodinového koncertu odznejú skladby zo všetkých piatich Klusových albumov. Staršie pesničky ožijú v novom aranžmá. Hlavnou myšlienkou turné je nenásilná osveta o recyklácii odpadu.

Vstupné: 17,00 € na státie, 19,00 € voľné sedenie, vstupenky zakúpite od septembra v pokladni Domu kultúry Prievidza a v sieti Ticketportal.

Filmový klub FK´93 Prievidza

17. október (UTOROK!!!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Druhá strana nádeje
Fínsko, Nem., 2017, 86 min
Réžia: Aki Kaurismäki

Starnúci podomový obchodník s košeľami, Wikström, urobí veľké rozhodnutie: opustí svoju ženu alkoholičku aj upadajúcu živnosť. Ako býva u filmov Akiho Kaurismäkiho zvykom, ľudskosť, priateľstvo a zmysel pre humor prebleskujú ponurosťou a dodávajú tejto horko-sladkej komédii príchuť optimizmu.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

24. október (UTOROK!!!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Mŕtvy muž
USA, Jap., Nem., 1995, 121 min
Réžia: Jim Jarmusch

William Blake putuje k západným hraniciam Ameriky niekedy v druhej polovici 19. storočia. Cestuje vlakom naprieč krajinou za prácou a keď neuspeje, stáva sa po sérii nehôd štvancom. Zblúdilý a škaredo zranený sa stretáva s veľmi podivným, odvšadiaľ vyobcovaným indiánom, ktorý sa volá Nikto. Príbeh, vďaka Nikomu, zavádza Williama Blakea do komických a nebezpečných situácií. Zatiahnutý do sveta plného krutosti a zmätku, otvára Bill oči. Ako by sa ponoril do odlesku zrkadlovej steny a vynoril sa v doposiaľ neznámom svete, ktorý existuje na druhej strane zrkadla. 

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)