Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

16. – 18. apríl 2015 / Dom kultúry Prievidza, RKC, Kultúrne centrum Bojnice
Thalia pod Bojnickým zámkom 2015 – 18. Ročník krajskej súťaže a prehliadky ochotníckeho divadla Trenčianskeho kraja.
Súťažná prehliadka je súčasťou 93. Ročníka súťaží slovenských divadelných súborov s medzinárodnou účasťou – Scénická žatva 2015.
Organizátori: Trenčiansky samosprávny kraj Trenčín, Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
Spoluorganizátori: Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi, Kultúrne centrum Bojnice

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

19. apríl 2015 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Kollárovci
Ľudová hudba Kollárovci vás pozývajú na koncert, ktorý sa bude konať v nedeľu 19. apríla 2015 o 18.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Kapela Kollárovci je ideálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. 

Na trhu úspešne pôsobia už od roku 1997 a svojím goralským temperamentom si získavajú priazeň mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorá vďaka Kollárovcom dostáva nový šat, príjemný aj pre tých, ktorí tento žáner nikdy nevyhľadávali. V ich podaní si môžete tiež vypočuť skladby z klasickej či populárnej hudby, no nechýbajú ani vlastné piesne, ktoré sú publikované na piatich CD - albumoch. Ročne absolvujú množstvo koncertov a vystúpení. 

Zoskúpenie kapely tvoria piati členovia, z toho traja bratia Kollárovci. Pestré je aj nástrojové obsadenie: husle, soprán saxofón, cimbal, akordeón, kontrabas, bicie.

Doprajte si pravú Goralskú zábavu a zažite príjemné chvíle s Kollárovcami!

Vstupné: 9,00 €  Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od stredy, 4. marca 2015!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

29. apríl 2015 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
František a Vojta Nedvědovci - Na dlani jednu z tvých řas
Príďte si vypočuť hity v podaní Františka Nedvěda a jeho syna Vojta s kapelou! Zaznejú skladby ako Růže z papíru, Skládanka, Kytka, Podvod, Na kameni kámen, Banská Bystrica, Devatenáct let, Stánky, Kočovní herci a iné! Predpredaj vstupeniek v pokladni DK od 2. marca 2015. Vstupné: 10,00 €

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. apríl 2015 / Námestie slobody Prievidza
Blší trh
Potrebujete sa zbaviť pre vás nepotrebných, ale ešte stále užitočných veci? Isto také nájdete v skriniach, garáži, na povale, či v starých truhliciach. Môžu to byť umelecké i neumelecké predmety, knihy, hand made vecičky, hračky, šatstvo, suveníry, drobnosti či kuriozity.

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

30. apríl 2015 / Námestie slobody Prievidza
Stavanie mája a Majáles
Posledný aprílový deň už tradične na našom území patrí stavaniu májov. Dnes sa máje stavajú najmä spoločné – na námestiach dedín či miest. Spoločný máj tak symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce a oslavuje zdravie a vitalitu nositeliek života. So stavaním májov sa dodnes spájajú aj následné zábavy – majálesy, ktoré sa uskutočnili po stavaní mája.
Tradičné stavanie mája na Námestí slobody v podaní FS Vtáčnik Senior a DFS Malý Vtáčnik zakončené prvou tancovačkou pod holým nebom od 17.00 do 21.00 h.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. apríl 2015 / Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
“Koučovacie zručnosti manažéra”
V spoločnosti eventive, s. r. o. chápeme koučing ako spôsob, ktorým sa dá pomôcť manažérom a lídrom viesť svoj tím, efektívne využívať potenciál jednotlivcov, porozumieť ľuďom a tak ich motivovať a viesť ich k tomu, aby ich práca bavila, robili ju s radosťou a prinášali lepšie výsledky. Chceme Vám predstaviť koučing ako metódu, ktorú môžete využiť vo svojej každodennej práci a ktorá v konečnom dôsledku môže priniesť zlepšenie pracovnej klímy a zvýšenie pracovných výkonov.

Kedy: 30.4.2015 o 16.30 hod.
Dĺžka ochutnávky: 90 min
Miesto konania:          Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza
Lektorky a koučky: Viera Králiková a Nikola Sedláčková

Ak vás ochutnávka tréningu oslovila, potvrďte prosím Vašu účasť vopred  na uvedené tel. č. alebo e-mail:
Viera Králiková, 0907 710 413, kralikova@profesionalnykouc.sk, www.profesionalnykouc.sk alebo Nikola Sedláčková,  0907 403 253,
nikola@eventive.sk,  www.eventive.sk.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. apríl - 3. máj 2015 / Zimný štadión Prievidza
Stretnutie modulových koľajísk
Združenie technických a športových činností Bojnice s podporou mesta Prievidza vás pozýva na najväčšiu výstavu vláčikov na Slovensku, ktorá sa uskutoční v čase: štvrtok - sobota od 9.00 - 18.00 h a v nedeľu od 9.00 - 13.00 h.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

1. máj 2015 o 20.00 h / Kultúrny dom Hradec
Majáles
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi a RTVŠ ženy Hradec vás pozývajú na Majáles! Do tanca hrá Hudobná skupina Trios!

Vstupenky len v predpredaji!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. máj 2015 od 9.00 - 18.00 h / Zimný štadión Prievidza
Hornonitriansky modelársky deň
Združenie technických a športových činností Bojnice s podporou mesta Prievidza vás pozýva na Hornonitriansky modelársky deň, ktorý sa uskutoční v sobotu, 2. mája 2015
v čase od 9.00 - 18.00 h na Zimnom štadióne v Prievidzi. 

Pripravili sme pre vás:
- najväčšie modulové železničné koľajisko na Slovensku
- RC modely kamiónov a tankov
- RC modely lietadiel
- modely lodí
- dobová výstroj a výzbroj klubu vojenskej histórie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

7. máj 2015 o 18.00 h / Zimný štadión v Prievidzi
Benefičný koncert Maják nádeje
Pozývame vás na Benefičný koncert Maják nádeje, ktorý sa uskutoční dňa 7. mája 2015
o 18.00 h na Zimnom štadióne v Prievidzi. Koncert sa bude konať pod záštitou pani primátorky mesta Prievidza JUDr. Kataríny Macháčkovej.

Tešiť sa môžete na vystúpenia tých najzvučnejších mien ako Desmod, Tublatanka, Robo Grigorov, Majk Spirit, ale aj Gladiátor, Nela Pocisková, Rakby, Igor Kmeť ml., New Element, P.S., Emily & Justice a Oto Váhovský. Moderuje Patrik Herman.

V súčasnosti využíva jej služby 23 mamičiek a 32 detí.
Priestory, v ktorých žijú, však už potrebujú nevyhnutné opravy. Musíme vymeniť nábytok, opraviť okná i dvere, upraviť a vymaľovať prakticky celý interiér.
Chceme, aby MAJÁK NÁDEJE bol skutočným a pekným domovom pre všetkých, ktorí ho potrebujú...

Vstupné: 13,00 € státie, 15,00 € sedenie. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo cez www.ticketportal.sk. V cene vstupenky je zadarmo CD najväčších slovenských hitov v hodnote
10,00 €! Deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP bez nároku na zľavy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. máj 2015 o 17.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Smejko a Tanculienka
Veselé pesničkové divadlo pre najmenších s lienkou Tanculienkou a čmelkom Smejkom. Obaja chrobáčikovia spievajú naživo s gitarou alebo ukulele pesničky od výmyslu sveta, ktoré deti roztancujú, zapoja do hry a prenesú do krajiny fantázie.

Deti už určite poznajú hity ako Vlk a kozliatka, Nonono - tytyty, Hej rup, do toho! Máme tu leto, ale zahrajú aj krásne: Spadla hruška, Dobré ráno, Leť si vtáčik, Zima, zima... Hádaj, hádaj...Hviezdička, Čimčará, Žltá ponorka, Dúha a na konci predstavenia si dáme ešte malú detskú diskotéku!

Dĺžka podujatia: cca 60 min.
Vstupné: 4,50 €
Predpredaj vstupeniek od 14. apríla 2015 v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo na www.ticketportal.sk.
Zľavy: dieťa vozíčkar s doprovodom - platí iba doprovod. Dieťa do 1 roka zdarma bez nároku na sedadlo (na kolenách rodiča).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

20. máj 2015 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Štyria na kanape - Zaručene neverná komédia
Najhranejší francúzsky autor na svete Marc Camoletti je späť! Na nedávny megaúspech inscenácie "Kto zhasol svetlo" nadväzuje nemenej vtipná a bláznivá komédia o peripetiách rozpadu manželstva – Štyria na kanape, ktorú vám Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi predstaví už 20. mája 2015 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Komédia rieši tému rozvodu, avšak nie tragicky, ale s nadhľadom a úsmevom. On advokát, ona lekárka - zdanlivo poľahky sa mienia vzdať svojho celoživotného partnera. Nie však svojej polovice domu. A čo ešte, keď sa v obývačke objavia aj milenci oboch.
Francúzi to majú za takýchto okolností ľahšie než Slováci: aj tentoraz im situáciu pomáha rozuzliť majordómus a sluha v jednej osobe - charizmatický, jasnozrivý a prostoreký Viktor.

Už dávno ste sa toľko nenasmiali, ako zaručene na tejto fraške, kde plieskajú facky aj dvere, padajú obvinenia aj zábrany a víťazí humor. Okrem šťavnatého deja, je zárukou skvelej zábavy aj obsadenie. Petra Polnišová v úlohe zvodkyne je milenkou Emila Horvátha ml. Spolu s ňou sa na javisku predstavia Henrieta Mičkovicová, Richard Stanke, Ľuboš Kostelný.

Vstupné: 15,00 € v predpredaji, 18,00 € priamo pred vystúpením. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od pondelka 13. apríla 2015!

Účinkujú:
Petra POLNIŠOVÁ
Henrieta MIČKOVICOVÁ
Emil HORVÁTH
Richard STANKE
Ľuboš KOSTELNÝ / Michal KUBOVČÍK
preklad : Jana Kociánová
réžia : Eduard Kudláč

------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. máj 2015 o 18.00 h / Kino Baník Prievidza
Hudobná skupina Progres a jej hostia
Hudobná skupina Progres vás pozýva na koncert pri príležitosti 20. výročia založenia hudobnej skupiny, ktorý sa bude konať v nedeľu 31. mája 2015 o 17.00 h v Kine Baník Prievidza v hesle „Progres je kapela, ktorá hrá vždy pre vás!“

Hudobná skupina Progres je skutočný hudobný matador, ktorý sa venuje prepracovanej interpretácii slovanských ľudových piesní. Skupinu tvorí Karol Halan, ktorý vytvára hudobné aranžmány a navyše hrá na klávesové nástroje, trúbku a spieva, Igor Dzina hrajúci na harmoniku a Luboš Kleman hrajúci na saxofón.

Úspešne pôsobia už od roku 1995 a do dnešného dňa natočila a vydala skupina Progres úctyhodných 25 hudobných nosičov, ďalších 11 pre TV Šláger a boli ocenení zlatou, platinovou a multiplatinovou platňou za predaj.
Hosťom hudobnej skupiny bude ľudová kapela Kysucká vrchárska heligónka a večerom vás bude sprevádzať moderátor - Števo Hruštinec!

Vstupné: 8,00 €  Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od utorku, 7. apríla 2015. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

4. jún 2015 o 19.00 h / Kino Baník Prievidza
Peter Nagy a Indigo - The Best of 30 rokov
Legendárny spevák Peter NAGY oslavuje 30 rokov na česko-slovenskej hudobnej scéne! Pre fanúšikov pripravil exkluzívne koncertné turné THE BEST OF 30 ROKOV! Nenechajte si ujsť megahity „Aj tak sme frajeri“, „S nohami na stole“, „Láska je tu s nami“, „So mnou nikdy nezostarneš“ a mnoho ďalších, ktoré doslova zľudoveli a spievajú si ich ľudia niekoľkých generácií. 

Spevák, skladateľ, hudobník, textár, hudobný producent a fotograf má na konte má 16 albumov, z ktorých sa doteraz predalo vyše dva milióny nosičov! Legendu slovenskej hudby bude na koncertoch sprevádzať skupina Indigo v zostave kapelník Mišo Kovalčík - elektrická  gitara, Luboš Ďurech - basgitara, Peter Papp - klávesy a Jan Lau - bicie.  

Peter Nagy patrí spolu s Richardom Müllerom, Miroslavom Žbirkom, Marikou Gombitovou medzi najúspešnejších spevákov slovenskej populárnej hudby 80-tych a 90-tych rokov 20. storočia. Nenechajte si ujsť veľkolepú oslavu, ktorá sa bude konať 4. júna 2015 o 19.00 h v Kine Baník Prievidza! 

Vstupné: 22,00 € / 21,00 € / 20,00 € / 18,00 €. Predpredaj vstupeniek v pokladni Domu kultúry Prievidza od 13. marca 2015 alebo v sieti www.predpredaj.sk

FK ´93 Prievidza

23. apríl 2015 o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
Kapitál
Francúzsko, 2012, 114 min
Réžia: Costa-Gavras
Hrajú: Gad Elmaleh, Gabriel Byrne, Natacha Regnier, Celine Sallette, Liya Kebede

       Politický triler nás zavedie do najvyšších finančných kruhov v dobe svetovej finančnej krízy a prinesie odveký príbeh o vplyve moci a peňazí na človeka zrežírovaný francúzskym buričom Costa-Gavrasom. Kapitál rozpráva príbeh o nezastaviteľnom vzostupe Marca Tourneuila, poníženého sluhu Kapitálu, ktorý sa napokon stane jeho nespochybniteľným pánom – novým riaditeľom najväčšej európskej banky Phenix. Akú však musí človek zaplatiť cenu za takéto víťazstvo?

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

30. apríl 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Vlhké miesta
Nemecko, 2013, 109 min
Réžia: David Wnendt
Hrajú: Carla Juri, Christoph Letkowski, Meret Becker, Axel Milberg, Marlen Kruse

       Osemnásťročná Helen rada experimentuje. Obzvlášť v sexe. A v oblasti hygieny má tiež niekoľko vlastných svojráznych teórií. Svoje okolie šokuje úprimnosťou a komentármi, ktoré mladej dáme do úst nepatria... S "pokrvnou sestrou" Corinnou porušujú jedno spoločenské tabu za druhým, až kým Helen neskončí v nemocnici po nehode, ktorú utrpí pri holení intímnych partií. Ani na nemocničnom lôžku však neprestáva napredovať, v mierne povedané, drsnom vyrovnávaní sa s bolestivými miestami dospievania a tajne pri tom dúfa, že sa jej podarí  uzmieriť rozvedených rodičov. 

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

Pripravujeme:

4. máj – 8. máj 2015
Seminár II.  svetová vojna vo filme

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

14. máj 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Mami!
Kanada, 2014, 134 min
Réžia: Xavier Dolan
Hrajú: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clément, Alexandre Goyette
    
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

19. máj 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Trabantom až na koniec sveta
Česko, 2014, 98 min
Réžia: Dan Přibáň
Hrajú: Dan Přibáň, Aleš Vašíček, Marek Slobodník, Tomasz Turchan, Radoslaw Jona
    
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. máj 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Divoké historky
Argentina – Španielsko, 2014, 122 min
Režie: Damián Szifron
Hrajú: Ricardo Darín, Rita Cortese, Nancy Dupláa, Diego Gentile, Darío Grandinetti