Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

Pripravované podujatia

Filmový klub '93

Mestská knižnica

Sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

30. apríl 2018 o 13.00 h / Námestie slobody Prievidza
Blší trh v rámci stavania mája
Nenechajte si ujsť ďalší blší trh, ktorý sa uskutoční v pondelok, 30. apríla 2018 od 13.00 do 16.00 h na Námestí slobody v Prievidzi! 

Zároveň môžete objaviť krásne ručne vyrobené vecičky, náušnice a bižutériu a získať aj rôzne zberateľské predmety, knihy a oblečenie pre deti i dospelých. 

Predaja sa môžu zúčastniť výlučne predajcovia so zberateľským a ručne vyrobeným sortimentom, second-hand oblečením, použitými knihami a ďalšími predmetmi v zachovalom stave. Účasť na blšom trhu je pre predajcov bezplatná. Svoju účasť je potrebné nahlásiť v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi na e-mailovej adrese info.kasspd@prievidza.sk alebo na tel. čísle 046/541 20 29 alebo 0904 752 755. Stoly nebudú k dispozícii, treba si ich zabezpečiť individuálne!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. apríl 2018 o 16.00 h / Námestie slobody Prievidza
Stavanie mája a majáles
Všetkých pozývame na Námestie slobody v pondelok, 30. apríla 2018, kde si pripomenieme krásnu tradíciu stavania mája! Spoločné máje na námestiach sa dnes stavajú aj v iných mestách a obciach. Strom ozdobený stuhami tak symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce a oslavuje vitalitu nositeliek života. 

Preto i tento rok, mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pripravili symbolické stavanie „májky“ na námestí. Od 16.00 h je pripravený program s Detským folklórnym súborom Malý Vtáčnik, Folklórnym súborom Vtáčnik a Folklórnym súborom Senior Vtáčnik.  

Od 13.00 h sa bude konať aj váš obľúbený Blší trh, ktorý prinesie množstvo zberateľských predmetov, retro kúskov či ručne vyrobený sortiment. Možno aj vy objavíte niečo, čo vám pripomenie doby minulé. 

Zaspomínať si na prvomájové veselice môžete na majálese, ktorý uskutoční v piatok, 4. mája 2018 o 18.00 h v Kultúrnom dome Necpaly. Do tanca i do spevu zahrá hudobná skupina Duo Band! Vstupné: 2,00 €. Občerstvenie z vlastného batôžka.

Tešíme sa na vás!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. máj 2018 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
KATAPULT - TURNÉ 2018 ,,ŠŤASTNÉ NAROZENINY!‘‘
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert skupiny KATAPULT, ktorý sa uskutoční v nedeľu, 13. mája 2018 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. 

Výnimočným celoročným turné oslávi česká bigbeatová legenda 40 rokov svojej existencie. Skupina plánuje navštíviť všetky miesta, kde kedy koncertovala. Na Slovensku sú pripravené štyri májové koncerty, ktoré odohrá trojica tesne pred 70-kou frontmana Olda Říhu. 

Nenechajte si ujsť tento neuveriteľný zážitok a príďte osláviť ich jubileum spolu s nimi počas dvojhodinového koncertu, kde si fanúšikovia určite prídu na svoje, pretože na nich čakajú takmer všetky veľké hity.

Vstupné: VIP 30,00 € (rad 1-4) a CD KATAPULT, ostatné 21,00 €. Vstupenky sú dostupné v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo na www.ticketportal.sk

----------------------------------------------------------------------------------------------------

20. máj 2018 o 13.30 h / Dom kultúry Prievidza
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v naturálnej kulturistike a fitness žien
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, ktorá je zároveň aj nominačnou súťažou na Európsky pohár Rimini v naturálnej kulturistike a fitness žien.

Tešíme sa na vás v nedeľu, 20. mája 2018 od 13.30 h v Dome kultúry Prievidza!

Vstupné: 9,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

23. máj 2018 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
MENO alebo Komédia, ktorá sa našťastie nestala Vám…
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na brilantnú komédiu podľa najlepšej francúzskej tradície v podaní hercov Štúdia L+S, ktorá sa uskutoční v stredu, 23. mája 2018 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. Ponorte sa do hry na pravdu a zistite, ako jeden večer neľútostnej úprimnosti zamáva s rodinnými aj kamarátskymi vzťahmi. 

Inscenácia Meno pochádza od francúzskej dvojice Matthieu Delaporteho a Alexandre de La Patellièreho. S obrovským úspechom sa hrala v Paríži, kde sa stala po svojom uvedení komédiou roka a získala Molièrovu cenu. Neskôr ju uviedli v šestnástich ďalších krajinách a v roku 2012 vznikol na jej motívy vo Francúzsku aj celovečerný film. 

Pierre Garaud žije aj s manželkou Elisabeth naoko usporiadaným parížskym životom. Keď Elisabethin brat  Vincent so svojou tehotnou ženou Annou a rodinným priateľom Claudom prídu ku Garaudovcom na večeru, spustí sa séria dohadov o tom, aké meno chcú dať budúci rodičia svojmu dieťaťu.  Nevinné priateľské rozhovory pri večeri napokon vyústia do odhaľovania tajomstiev, ktoré zásadne zasahujú do života celej rodiny.

Autor: Matthieu Delaporte, Alexandre de La Patellière
Réžia: Jakub Nvota
Preklad: Elena Flašková
Účinkujú: Z. Mauréry, V. Hajdu, R. Stanke, L. Hurajová, K. Mikulčík
Scénografia: Lucia Šedivá
Produkcia: Lucia Hurajová, Ľudmila Kružliaková
Dĺžka predstavenia: cca 110 min. bez prestávky

Vstupné: 17,00 € v predpredaji, 20,00 € v deň konania sa podujatia, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. jún 2018 o 19.00 h / Športová hala Prievidza
Česko-slovenský muzikál KUBO – Pocta Jozefovi Krónerovi
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vám prináša nové česko-slovenské muzikálové spracovanie divadelnej hry Jozefa Hollého, ktoré je oslavou slovenského folklóru a slovenských tradícií, KUBO. Toto jedinečné predstavenie sa uskutoční v sobotu, 2. júna 2018 o 19.00 h v Športovej hale v Prievidzi. 

Kubo je nepochybne jednou z filmových a divadelných klasík, ktorú pozná snáď každý správny Slovák. Je plný čarovných momentov, ktoré postupom času zľudoveli a prenášajú sa z generácie na generáciu.

Veríme, že všetci poznajú legendárny výrok Jozefa Krónera „Anča, ja mám nožík“. Toto živé, energické a zábavné predstavenie vtiahne divákov do deja, ktorý dôverne poznajú a obohatí ho o prvky moderného hudobno-tanečného divadla. Zároveň vzdáva hold velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény - Jozefovi Krónerovi.

Muzikál Kubo je verný pôvodnému divadelnému spracovaniu, ale súčasne preberá to najlepšie z legendárneho filmu. Pod taktovkou Alberta Vlka je celé predstavenie okorenené originálnymi songami Simy Martausovej, aranžmánmi Petra Uličného a energickou choreografiou Martina Urbana...

Účinkujú: Karol Čálik, Juraj Bača, Adelka Mojžišová, Silvia Holečková, Lucia Vráblicová, Marta Potančoková, Peter Brajerčík, Judita Hansman, Janko Jackuliak, Katka Ivanková, Zdeněk Klusák, Róbert Urban, Mária Breiner, Tomáš Palonder, Svetlana Sarvašová ... profesionálni tanečníci, Anička a Michal Dudášovci sólisti Lúčnice  ..... 

Vstupné: 33,00 € a 28,00 € stoličkové sedenie, 25,00 € tribúna B alebo tribúna E. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal.

Filmový klub FK´93 Prievidza

26. apríl 2018 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Odnikiaľ
Nem., Franc., 2017, 106 min
Réžia: Fatih Akin

Katjin život sa otrasie v základoch, keď pri bombovom útoku prichádza o syna a manžela. Rodina a priatelia sa jej snažia byť v ťažkých chvíľach oporou, Katja avšak nemôže ísť ďalej s vedomím, že vrahovia jej rodiny chodia beztrestne po slobode. V hlavnej úlohe thrilleru Fatiha Akina o pomste a spravodlivosti exceluje Diane Kruger.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)