Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

18. - 21. október 2016 o 16.00 a o 18.00 h / Dom kultúry Prievidza
10. Slovenské filmobranie
Aj tento rok sa môžete tešiť na ďalší, desiaty ročník Slovenského filmobrania – festivalu vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov. Festival prinesie tento rok 4 filmové dni vo viacerých tematických blokoch od 18. do 21. októbra 2016 vždy o 18.00 h v priestoroch Divadelnej sály Domu kultúry v Prievidzi.  

Prvý večer sa bude niesť v znamení Pocty hercovi Tomášovi Žilinčíkovi a filmu Zabudnite na Mozarta, spod režisérskej taktovky Miloslava Luthera. Nenechajte si ujsť strhujúce pátranie po príčinách predčasnej smrti hudobného génia.

Druhý večer bude venovať Súčasnému slovenskému filmu – Sloboda pod nákladom. Jedná sa o podmanivý dokument o tatranských horských nosičoch. 

Počas tretieho večera pod názvom Hudobný dokument vás čaká dokument o troch slávnych slovenských džezmenoch, ktorí emigrovali do USA pod názvom Para nad riekou v réžii Filipa Remunda a Roberta Kirchhoffa. 

Posledný večer podujatia nesie titul Stretnutie s osobnosťou. Večer strávime s historikom a spisovateľom Pavlom Dvořákom. Tešiť sa môžete na filmový dokument, prednášku, besedu a autogramiádu so známym autorom. 

Organizátori počas 10. výročia Slovenského filmobrania  mysleli aj na menších divákov, pre ktorých pripravili štyri rozprávky so začiatkom premietania o 16.00 h. 

18. 10. 2016 Kráľ drozdia brada
19. 10. 2016 Pehavý Max a strašidlá
20. 10. 2016 Soľ nad zlato
21. 10. 2016 Mahuliena zlatá panna 

Digitalizáciu kinosály Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi finančne podporil Audiovizuálny fond. 

Podujatie organizujú Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmových klubov, Filmový klub FK '93 Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

22. október 2016 o 20.00 h / Dom kultúry Prievidza
DIRTYY BOYZZ vás rozpália!
Túto jeseň sa budete poriadne červenať! Na Slovensku totiž štartuje unikátne turné historicky prvej striptízovej skupiny u nás. DIRTYY BOYZZ pod vedením Johnyho Mečocha prinesú dôkaz, že aj veci Made in Slovakia sa rovnajú slávnym Chippendales alebo hercom z filmu Magic Mike.

Skupina sa predstaví v 21 mestách, okrem iného aj v Prievidzi, a predvedie program nabitý tematickými vystúpeniami, akrobaciou, šarmom ale i divadelno-kabaretné umenie. Celý zážitok budú dotvárať vlastné kulisy a svetelná show. Moderovať bude populárny Binďo a vo vybraných mestách aj sám Robert Rosenberg. Súčasťou bude aj tombola či súťaže a dámy sa budú môcť na pamiatku vyfotiť so všetkými účinkujúcimi. Vyrazte s kamarátkami na nezabudnuteľnú noc vo vašom meste, ktorá sa uskutoční už v sobotu, 22. októbra 2016 o 20.00 h v Dome kultúry Prievidza!

Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od pondelka 5. septembra 2016 alebo cez https://www.zamenej.sk/zlava/info/len-pre-zeny-tour-dirtyy-boyzz-johny-mecoch-robert-rosenberg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

27. október 2016 o 20.00 h / Dom kultúry Prievidza
Mafiánske historky
Drsný humor v podaní hereckých mafiánov v dnes už kultovej komédii, ktorú napísal život sám. Príďte si zdvihnúť náladu šťavnatým predstavením, ktoré sa neštíti obrátiť svet nebezpečnej mafie na nekorektnú srandu.

Predstavenie nie je vhodné pre divákov do 15 rokov!

Vstupné: 12,00 € v predpredaji, 14,00 € v deň konania sa podujatia. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza lebo v sieti Ticketportal. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. október 2016 o 15.00  h / Dom kultúry Prievidza
Halloween party pre deti
Tešiť sa môžete na rozprávku Halloweenske strašenie v podaní Divadla pri kolkárni, halloweenske tvorivé dielne a súťaže, diskotéku s DJom Smrťkom a veľa strašidelnej zábavy.
Vstupné: 3,00 € pre všetkých, predpredaj od 10.októbra

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

9. november 2016 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Honza Nedvěd sa vracia na pódiá!
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert najznámejšieho českého folkového a trampského pesničkára, Honza Nedvěda, ktorý sa uskutoční v stredu, 9. novembra 2016 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. Po takmer dvojročnej prestávke, kedy sa venoval predovšetkým skladaniu a odpočinku, sa rozhodol opäť postaviť na pódia a vypočuť želania svojich fanúšikov.  

Tento rok spevák oslávi 50 rokov pôsobenia na koncertných pódiách. Počas tohto obdobia hral rôzne žánre v rôznych formáciách, kým sa ustálil vo svojej typickej pesničkárske polohe. K spolupráci na novom turné Návrat prizval dve skvelé hudobné osobnosti a to Jindra Konířa, vynikajúceho hráča na klávesové nástroje, dirigenta, skladateľa a aranžéra. V roku 2001 sa stal nositeľom prestížnej Svetovej ceny Antonína Dvořáka. Po návrate do republiky hral niekoľko rokov s Honzom Nedvědom či Lenkou Filipovú.

A Pavla Helana, pesničkára, hráča na gitaru a ukulele, skladateľa, ktorý sa na jeseň v roku 2013 stal finalistom súťaže Československo má talent. V roku 2014 vydal CD iBůh a vyšiel na prvé samostatné Ajfon tour. 

Počas koncertu zaznejú najznámejšie Nedvědovky (Kohout, Podvod, Biblia) a tiež pesničky z posledného CD Souhvězdí jisker. Jindra predvedie svoju virtuozitu aj v samostatnom bloku,  rovnako aj Pavol predstaví niečo zo svojej zábavnej tvorby. 

Vstupné: 10,00 € v predpredaji, 12,00 € v deň konania sa podujatia. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od 27. septembra 2016.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. november 2016 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Sex pro pokročilé
Pre veľký záujem pridávame 2. predstavenie o 16.00 h! 
-------------------------------------------------------------------
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi uvedie v pondelok, 28. novembra 2016 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza geniálnu komédiu s hviezdnym obsadením kanadskej autorky Michele Riml - Sex pro pokročilé. V réžii Dariny Abrahámovej (pôsobiacej v Slovenskom národnom divadle) sa v nej predstaví Karel Roden a Jana Krausová. 

Ako získať návod na oživenie dlhoročného manželstva? Je riešením vzrušujúci víkend v hoteli a príručka „Sex pro pokročilé“? Jindřich a Alice boli kedysi šťastný pár, ale 25 rokov manželstva zanechalo svoje stopy. Vášeň je preč. Dostane ich láska ešte šancu? Provokovanie, veselé akty zúfalstva a objavovanie pravdy viac než erotogénnych zón nadchlo divákov tejto kanadské komédie po celom svete. Sex pro pokročilé nemusí byť nevyhnutne pokročilý sex, ale pre záchranu vzťahu môže znamenať omnoho viac…

Vstupné: 20,00 €. Vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

11. december 2016 o 19.00 h / Športová hala Prievidza
Richard MÜLLER & BAND – TO NAJLEPŠIE TOUR 2016
Spevák, skladateľ a textár Richard Müller pripravil pre fanúšikov opäť niečo špeciálne! Na jar odštartoval TO NAJLEPŠIE TOUR a nadšeným fanúšikom sa predstavil v šansónovej polohe. Pre veľký záujem fanúšikov sa slovenská legenda rozhodla pridať ďalšie koncerty aj na jeseň. 

Obľúbený spevák a skladateľ vystúpi spolu v 28-ich slovenských a v 16-ich českých mestách. Všetky koncerty budú veľmi osobnou výpoveďou legendy slovenskej hudby. Priaznivci sa môžu tešiť na šansónové úpravy hitov „Milovanie v daždi“, „Rozeznávám“ či „Koniec sveta“, ale tiež menej známe piesne. V podaní  akustických hudobných nástrojov ako klarinet, flauta či kontrabas, budú neopakovateľným hudobným zážitkom. Nenechajte si ujsť osobnú výpoveď Richarda Müllera na TO NAJLEPŠIE TOUR, ktoré odohrá v nedeľu, 11. decembra 2016 o 19.00 h v Športovej hale v Prievidzi!

Hudobník sa na každé turné poctivo pripravuje a vždy sa snaží priniesť fanúšikom niečo, čo ešte nevideli a nepočuli. Ako sám tvrdí: „My sme spokojní, lebo je to síce TO NAJLEPŠIE, čiže väčšina sú notoricky známe skladby, ale tým, že pesničky dostali nový šat, je to nová hudba.“

Na TO NAJLEPŠIE TOUR Richarda sprevádza gitarista Peter Markuljak, klávesista Matej Benko, kontrabasista  Martin Gašpar, Michal  Žáček, ktorý hrá na dychové nástroje a bubeník a kapelník Juraj Kuchárek. 

Vstupné: 24,00 € tribúna, 26,00 € plocha. Vstupenky sú  k dispozícii v pokladni Domu kultúry Prievidza a v sieti www.predpredaj.sk.

Filmový klub FK ´93 Prievidza

18. - 21. október 2016 / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
10. Slovenské filmobranie
20. 10. 2016 (štvrtok)
Soľ nad zlato 16.00 h
Československo, Nemecko, 1982, 85 min
Réžia: Martin Hollý
Nesmrteľný príbeh o víťazstve dobra a skromnosti nad pýchou a chamtivosťou.

Para nad riekou 18.00 h
Slovensko, Česko, 2015, 83 min
Réžia: Filip Remunda, Robert Kirchhoff
Dokument o troch slávnych slovenských džezmenoch, ktorí emigrovali do USA.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
21. 10. 2016 (piatok)
Mahuliena zlatá panna 16.00 h
Československo, Nemecko, 1987, 90 min
Réžia: Miloslav Luther
Statočný boj princa s krutým Zlatovladom o šťastie a krásnu Mahulienu.

Večer s historikom a spisovateľom Pavlom Dvořákom 18.00 h
Filmový dokument, prednáška, beseda a autogramiáda so známym autorom.

Viac informácií k podujatiu na plagátoch.

25. október 2016 (UTOROK!!!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Fotograf
Česká republika, 2015, 133 min                        
Réžia: Irena Pavlásková  
Scenár: I. Pavlásková, Jan Saudek
Kamera: David Ployhar
Hudba: Jiří Chlumecký  
Hrajú: Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil, Jitka Sedláčková, Jenoféva Boková, Vilma Cibulková, Vilém Udatný, Jan Saudek

Film sa zaoberá niektorými osudovými životnými križovatkami turbulentného života slávneho fotografa Jana Saudka, človeka, ktorý je obdarený výnimočným talentom, živelnosťou a vášňou. Všetky tieto vlastnosti mu priniesli slávu i odmietanie, lásku i zradu, zástupy obdivovateľov, ale i samotu. Centrom Saudkovho života boli vždy ženy. Tie, ktoré pózovali pred objektívom, často postavy až pitoreskné, aj tie, ktoré ho obklopovali v súkromí. Dcéry, manželky, milenky, sexuálne priateľky, intelektuálne obdivovateľky. Jedny nezištne milujúce a oddané, iné podvádzané a ohrdnuté, ďalšie s radosťou zdieľajúce jeho búrlivý život. Ale i také, ktoré so známym umelcom túžili spojiť svoju budúcnosť, posadnuté túžbou skrotiť jeho slobodomyseľnosť, zdieľať s ním jeho majetok, talent i gény. Exempláre všetkých týchto ženských typov sú pikantným korením mimoriadneho filmu mapujúceho pozoruhodnú kariéru svetoznámeho fotografa.

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)