Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

3. jún 2016 od 9.00 do 13.00 h / Letisko Prievidza
Deň Mestskej polície, ozbrojených a záchranných zložiek
Viac informácií nájdete na plagáte k podujatiu! Tešiť sa môžete aj na špeciálnych hostí!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

11. jún 2016 od 9.00 do 13.00 h / Námestie slobody Prievidza
Blší trh opäť na námestí!
Prázdniny sú predo dvermi a kým sa všetci rozpŕchneme po dovolenkách stihneme ďalší blší trh! Už v sobotu, 11. júna 2016 od 9.00 h do 13.00 h sa Námestie slobody v Prievidzi opäť zaplní predajcami s množstvom predmetov určených na predaj! 

Určite sa môžete tešiť na milé drobnosti z druhej ruky, ktoré doteraz skrývali pivnice alebo povaly ľudí, ktorí sa chcú s vami podeliť o kúsok zo svojich najväčších pokladov, dúfajúc, že skončia v dobrých rukách a urobia radosť aj niekomu inému. Zároveň môžete objaviť krásne ručne vyrobené vecičky, náušnice a bižutériu a získať aj rôzne zberateľské predmety, knihy a oblečenie pre deti i dospelých. 

Predaja sa môžu zúčastniť výlučne predajcovia so zberateľským a ručne vyrobeným sortimentom, second-hand oblečením, použitými knihami a ďalšími predmetmi v zachovalom stave. Účasť na blšom trhu je pre predajcov bezplatná. Svoju účasť je potrebné nahlásiť v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi na e-mailovej adrese info.kasspd@prievidza.sk alebo na tel. čísle 0904 752 755 – Nina Rusková.
Stoly nebudú k dispozícii, treba si ich zabezpečiť individuálne!

Filmový klub ´93 Prievidza

2. jún 2016 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Pieseň mora
Belgicko - Dánsko - Francúzsko - Írsko, 2014, 93 min
Réžia: Tom Moore

V bájnej krajine starých Keltov žije na osamelom majáku otec s dcérou a synom. Život celej rodiny sa obráti hore nohami vo chvíli, keď sa ukáže, že malá dcérka Saoirse je poslednou z tuleních víl. Jedine ona môže piesňou zachrániť rozprávkové bytosti, ktoré premenila na kameň čarodejnica Macha. Nádherný animovaný svet keltských mýtov a silné rozprávanie o sile materinskej a súrodeneckej lásky vyniesol režisérovi už druhú nomináciu na Oscara. 

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

9. jún 2016 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Barani
Island, 2015, 93 min
Réžia: Grímur Hákonarson

Príbeh dvoch bratov, ktorí spolu neprehovorili už 40 rokov a jedniné, čo majú spoločné, je láska k ovciam. Jedného dňa Gummi zisťuje, že Kiddiho výstavný baran je nakazený klusavkou. Nad rodinným plemenom oviec, životnou pýchou oboch bratov , sa začnú sťahovať mračná. Film citlivo zobrazuje bratské puto, ktoré aj po desaťročiach vzájomných nezhôd zostáva silné. 

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

16. jún 2016 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Trabantem do posledního dechu
Česká republika, 2015, 74 min
Réžia: Dan Přibáň

Zrejme najznámejší český cestovateľ súčasnosti Dan Přibáň podnikol svoju dosiaľ najnáročnejšiu expedíciu - polročnú dobrodružnú výpravu po Tichomorí. Devätčlenný tím vyrazil z australského Perthu a pokračoval cez Východný Timor, Indonéziu, Malajziu a Thajsko. Okrem unikátneho cestovateľského zážitku nový Přibáňov dokument ukazuje, že svet sa dá precestovať netradične v zostave dvoch trabantov, poľského Fiata zvaného Maluch, Jawy a dokonca i dvoch invalidných vozíkov, ktorých majitelia boli členmi výpravy. 

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)