Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

9. október 2015 o 8.30 h / Dom kultúry Prievidza
Prievidzský rytier čiernej dámy
Stredná odborná škola obchodu služieb v spolupráci s mestom Prievidza a odborným garantom Školou baristu pozývajú na 3. ročník baristickej súťaže Prievidzský rytier čiernej dámy. Súťaž sa koná 9. októbra 2015 o 8.30 v priestoroch Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.

Kávové variácie a kultúru pitia kávy odštartujú súťažiaci z celého Slovenska. V miestnosti s lákavou arómou sa baristi prezentujú svojimi zručnosťami, talentom a fantáziou. Jednoducho vydajú zo seba to najlepšie - vycítia estetický moment a schopnosť objavovať nevšednosť v každodennosti. Práve tieto pravidlá platia v baristickom umení.

Organizátori veria, že sa oplatí hľadať niečo krásne a dokonalé, vzbudiť záujem u žiakov, ale aj u širokej verejnosti, milovníkov kávy a posunúť kultúru pitia kávy a servis na úroveň, ktorú si právom zaslúži. Aj preto srdečne pozývajú vychutnať si jedinečný baristický zážitok nielen odbornú verejnosť, ale aj laikov a všetkých gurmánov, ktorí si radi vychutnávajú kvalitnú kávu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

10. október 2015 o 17.00 h / DK Prievidza
Kysucký prameň z Oščadnice - POZOR ZMENA!
Koncert sa z technických príčin neuskutoční. Peniaze za kúpené vstupenky Vám budú vrátené v pokladni Domu kultúry. Ďakujeme za pochopenie.

Hudobná skupina Kysucký prameň vás pozývajú na koncert, ktorý sa bude konať v sobotu, 10. októbra 2015 o 17.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Kysucký prameň z Oščadnice je jedna z najúspešnejších a zároveň aj najpopulárnejších folklórnych skupín na Kysuciach. Krásu kysuckých ľudových piesní a nádherné zvuky heligóniek oceňuje poslucháč ako na domácich, tak i na zahraničných kultúrnych podujatiach. 

Úspešne pôsobia už od roku 1997 s cieľom uchovať pre ďalšie generácie tradície ľudových piesní, ktoré po stáročia vytváral chudobný kysucký ľud. Za svoje pôsobenie vydali už 8 CD nosičov a vystupovali v Poľsku, Čechách a samozrejme aj na Slovensku.

Ich živá hudba, temperamentný spev a zvuk heligóniek vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na Vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. 

Vstupné: 7,00 €  Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza. Rezervovať si ich môžete na tel. čísle 046/541 20 29 alebo 0904 752 758. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

11. október 2015 o 19.00 h / DK Prievidza
RICHARD MÜLLER & ANDREJ ŠEBAN - "15 rokov bez Filipa"
Fun rádio vás s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pozývajú na jediný bezplatný koncert Richarda Müllera v rámci turné "15 rokov bez Filipa". 

Na minuloročnej Fun rádio Dohode v Bojniciach nás všetkých zaskočila náhla viróza jedného z headlinerov - Richarda Müllera, ktorá spevákovi nedovolila vystúpiť. Manažment Richarda Müllera sklamaným fanúšikom na mieste sľúbil, že urobí všetko preto, aby našiel termín, v ktorom by Richard odohral bezplatné vystúpenie. DOHODA platí a dlhoočakávaný náhradný koncert pozná svoj presný dátum.

Richard Müller si pre fanúšikov pripravil unikátnu hudobnú lahôdku: Na jeseň štartuje turné s názvom „15 rokov bez Filipa“, aké Slovensko a Česko ešte nezažili! Dvaja hudobní velikáni, spevák Richard Müller a gitarista Andrej Šeban, si zaspomínajú na kamaráta, skladateľa, textára a legendu Jara Filipa, ktorý pred 15-timi rokmi predčasne odišiel. Repertoár nadčasových hitov ako „Spočítaj ma“, „100 dní“, „Nebude to ľahké“ či „Cigaretka na dva ťahy“ predvedú v nových aranžmánoch.

V rámci turné navštívi Richard Müller až 20 miest, medzi ktorými nebude chýbať ani Prievidza, kde spevák odohrá sľúbený bezplatný koncert. Vystúpenie sa uskutoční v Dome kultúry Prievidza, na adrese Fraňa Madvu 11, Prievidza, dňa 11. októbra 2015 o 19.00 hodine. 

Všetci tí, ktorí si riadne zakúpia lístky na koncert v Prievidzi cez http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/3967/richard-muller--15-rokov-bez-filipa, dostanú výmenou za takto zakúpený lístok jeho plnú sumu naspäť na ruku priamo pri vstupe do sály. Pre bezplatný vstup na koncert je tento postup z kapacitných dôvodov nevyhnutný a všetkým fanúšikom Richarda Müllera vopred ďakujeme za pochopenie tohto nastavenia.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

17. október 2015 o 19.00 h / DK Prievidza
Adam Ďurica MANDOLÍNA Tour 2015
Koncert Adama Ďuricu s kapelou v rámci jeho dlho očakávaného koncertného turné Mandolína Tour 2015!

Okrem zamilovaných hitov na ňom predstaví aj úplne nové piesne a spolu s Adamom a jeho kapelou si budete môcť zaspievať jeho najväčšie hity ako Neľutujem, Láska-Veda, Mandolína a iné.

Hudobným hosťom turné bude niekoľkonásobná zlatá Slávica Zuzana Smatanová.

Vstupné: 10,00 €, vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo na:
predpredaj.zoznam.<wbr></wbr>sk/sk/listky/3811/adam-durica-<wbr></wbr>mandolina-tour-2015

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

20. - 23. október 2015 o 18.00 h / DK Prievidza
IX. ročník SLOVENSKÉ FILMOBRANIE
Festival vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

24. október 2015 od 13.30 h / Dom kultúry Prievidza
Pohárová súťaž SSNKF v naturálnej kulturistike a fitness žien
Pohárová súťaž SSNKF nominačný závod na MS Barcelona 2015 v naturálnej kulturistike a fitness žien.

ŠPORT MODEL / ŠPORT FIGURA / BIKINY / MR. PHYSIQUE / KULTURISTIKA DORASTENCOV, JUNIOROV, MUŽOV, MASTERS

Vstupné: 5,00 €

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

30. október 2015 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Carmen à la Gypsy Devils
Tanečná dráma vášnivej, osudovej lásky krásnej a neskrotnej Cigánky – najznámejší príbeh lásky, ktorému nechýba romantická zápletka ani vášnivé emócie. Príbeh žiarlivosti, ktorý nevyhnutne smeruje k tragickej smrti. Nadčasový príbeh ožije v strhujúcom tanci so zmesou španielskeho i cigánskeho temperamentu už 30. októbra 2015 o 19.00 h v Dome kultúry v Prievidzi. 

Romantické melódie Georgesa Bizeta zaznejú v originálnej úprave Ernesta Šarköziho, vedúcej osobnosti orchestra Cigánski Diabli, jedného z najlepších orchestrov v kategórii etno a world music na svete. Nenechajte si ujsť originálne diela, v ktorých majstrovsky spájajú folklór s ostatnými hudobnými žánrami (džez, etno, flamenco), ktoré zároveň dopĺňajú o výnimočnú virtuozitu, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou ich umeleckého prejavu. Príďte zažiť fúziu tanečného a hudobného sveta s rôznorodosťou hudobných žánrov a tanečných  techník! To je Carmen à la Gypsy Devils!

Réžie a tanečného spracovania sa zhostil mladý talentovaný umelec Ladislav CMOREJ. Tanečná skupina Credance a sólisti baletu SND predvedú určite tradičné a moderné, rafinované a vážne, vtipné, sexy, citlivé a virtuózne spojenie tanca s bravúrnou hudbou.    
Inscenácia vznikla v umeleckej koprodukcii Baletu SND a Agentúry Mystik. 

Vstupné: predpredaj 23,00 € / na mieste 25,00 €
Predpredaj vstupeniek od 1. júla 2015 v pokladni DK Prievidza!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

17. november 2015 o 16.00 a 19.00 h / DK Prievidza
Radošinské naivné divadlo - Zmiešaná štvorhra
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na exkluzívnu predpremiéru Radošinského naivného divadla - Zmiešaná štvorhrana. Podujatie sa bude konať v utorok 17. novembra 2015 o 16.00 a 19.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Vstupné: 15,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni DK Prievidza

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

7. december 2015 o 19.00 h /Športová hala v Prievidzi
BÍLÉ VÁNOCE Lucie Bílé 2015
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na exkluzívny koncert Lucie Bílé pod názvom BÍLÉ VÁNOCE 2015. Mnohonásobnú českú Slávicu privítame už 7. decembra 2015 o 19.00 h v Športovej hale v Prievidzi. 

Lucie Bílá už niekoľko rokov spríjemňuje svojim fanúšikom predvianočný čas tradičnými koncertmi, z ktorých dýcha láska, pokoj a kúzelná atmosféra blížiaceho sa Štedrého dňa. Repertoár týchto koncertov je prispôsobený práve tomuto čarovnému obdobiu. 

Luciu Bílú bude v rámci koncertu sprevádzať orchester a zbor Petra Maláska. Sviatočným slovom toto podujatie uvedie rímskokatolícky kňaz Zbigniew Czendlik. Špeciálnym hosťom bude rockový a muzikálový spevák Jan Toužimský.

Vstupné:
Tribúny - v predpredaji: 23,00 €, priamo pred koncertom: 28,00 €
Palubovka - v predpredaji: 27,00 €, priamo pred koncertom: 32,00 €

Predpredaj vstupeniek v pokladni Domu kultúry Prievidza od 12. októbra 2015.

FK´93 Prievidza

15. október 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Sama nocou tmou
USA, 2014, 99 minút
Réžia: Ana Lily Amirpour
Hrajú: Sheila Vand, Arash Marandi, Marshall Manesh, Mozhan Marno
     
Nezvyčajný čiernobiely film sa odohráva vo fiktívnom iránskom Skazenom meste, domove pasákov, dílerov a prostitútok, kde sa po nociach túla Dievča - mladá osamelá upírka, ktorá nastoľuje poriadok podľa vlastných nekompromisných pravidiel. Zo smutnej rutiny ju vytrhne až nečakané stretnutie s perzským Jamesom Deanom. Tento mladý muž je totiž posledným obyvateľom mesta, ktorý si uvedomuje rozdiel medzi dobrom a zlom. Vizuálne výrazný celovečerný debut iránskej režisérky Any Lily Amirpour vznikol v americkej produkcii a vyniká pôsobivou ponurou atmosférou, svojráznym humorom a premyslenými odkazmi na symboly západnej popkultúry.

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

20. - 23. október 2015 o 18.00 hod / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
IX. ročník SLOVENSKÉ FILMOBRANIE - festival vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov.

27. október 2015 (UTOROK!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Rekviem za sen
USA, 2000, 120 min
Réžia: Carlos Reygadas
Hrajú: Ellen Burstyn, Jared Leto, Jennifer Connelly, Marlon Wayans

Vdova Sara Goldfarb žije na Coney Islande a ľahko podlieha mámeniu televíznych programov. Práve teraz drží drsnú diétu, aby sa mohla zúčastniť jednej zo show. Jej milý, ale bezmocný syn Harry, má novú priateľku Marion a spoločne sa snažia čeliť bolestnej realite útekom do snov. Ani Harryho najlepší priateľa Tyrone, ktorý sa živí predajom drog, nemá ľahký život. A tak sa štvorica ľudí, ktorým osud neprial šťastie, točí v bludnom kruhu skazy a bezmocnosti.

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

Pripravujeme:

5. november 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Fénix
Nemecko, 2014, 98 min
Réžia: Christian Petzold
Hrajú: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorf

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

12. november 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Love
Belgicko - Francúzsko, 2015, 130 min
Réžia: Gaspar Noé
Hrajú: Karl Glusman, Aomi Muyock, Klara Kristin, Juan Saavedra

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

19. november 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Aferim!
Bulharsko - Česko - Rumunsko, 2015, 108 min
Réžia: Radu Jude
Hrajú: Teodor Corban, Mihai Conaoiu, Cuzin Toma, Alexandru Dabija

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

26. november 2015 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Okno do dvora
USA, 1954, 112 min
Réžia: Alfred Hitchcock
Hrajú: James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey, Thelma Ritter