Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

pripravované podujatia

Filmový klub '93

sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

29. september 2016 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Pálenica Borisa Filana
Dobre známa Pálenica Borisa Filana dostáva nový šat. Nové cestovateľské zážitky, spoločne so synom, príde spisovateľ, textár, humorista a cestovateľ porozprávať aj do Prievidze. V 90 minútovom zábavnom programe pre každého, komu to páli, sa dozviete naživo to, čo ste v Pálenici počuli, ale aj to, čo sa v rozhlase povedať nedalo. 

Boris Filan je svojím darom reči dobre známy. Zdedil ho aj jeho syn Oliver, s ktorým vytvoril neprekonateľnú dvojicu. Spoločne cestujú po svete a z času na čas o svojich príhodách porozprávajú v programe Pálenica.

Na ich spoločnú talkshow, plnú vtipných zážitkov a historiek sa môžete tešiť vo štvrtok, 29. septembra 2016 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza

Vstupné: 9,00 € v predpredaji, 12,00 € v deň konania podujatia. Vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

7. október 2016 o 17.30 h a 20.00 h / Dom kultúry Prievidza
Premiéra hry Tri letušky v Paríži
Pre veľký záujem pridávame druhé predstavenie o 17.30 h!
Teší nás, že práve prievidzskí diváci budú môcť ako prví vidieť skvelú divadelnú hru s hviezdnym obsadením – Tri letušky v Paríži! Od obľúbeného autora Marca Camolettiho sme v Kultúrnom a spoločenskom stredisku uviedli v minulosti hry Štyria na kanape a Kto zhasol svetlo? A teraz opäť prichádzame s jednou z najúspešnejších francúzskych komédií, ktorá útočí na bránice divákov už viac ako päťdesiat rokov.

Úspešný parížsky architekt je veľkým milovníkom letušiek, udržiava spoločnú domácnosť s tromi snúbenicami súčasne. Všetky sú letušky, no každá z inej leteckej spoločnosti, a preto si svoj milostný život usporiada presne podľa letového poriadku. Pod heslom: zmena je život, si ten svoj užíva plnými dúškami – dva dni v týždni vždy s inou zo svojich snúbeníc. A v nedeľu má voľno. Ženy o sebe navzájom, samozrejme, ani netušia, a tak všetko funguje priam ideálne. Avšak iba do chvíle, keď v letovom poriadku nastanú zmeny. Jedno lietadlo má meškanie, druhé prilieta skôr a starostlivo naplánovaný rozvrh sa rúca ako domček z karát. Do toho všetkého sa k architektovi nasťahuje starý kamarát zo štúdií a kolotoč bláznivých situácií sa môže začať...

Hrajú: Ján Dobrík, Richard Stanke, Viki Ráková, Ivana Kubačková, Henrieta Mičkovicová a Mária Breinerová

Réžia: Eduard Kudláč

Vstupné: 16,00 € v predpredaji, 18,00 € v deň konania sa podujatia. Vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza lebo v sieti Ticketportal. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

15. október 2016 o 13.30 h / Dom kultúry Prievidza
Pohárová súťaž SSNKF v naturálnej kulturistike a fitness žien
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na Pohárovú súťaž SSNKF v naturálnej kulturistike a fitness žien, ktorá je zároveň aj nominačný závod na MS Barcelona 2016 v naturálnej kulturistike a fitness žien.

Súťažiť sa bude v kategóriách:
ŠPORT MODEL / ŠPORT FIGURA / BIKINY / MR. PHYSIQUE / KULTURISTIKA DORASTENCOV, JUNIOROV, MUŽOV, MASTERS

Vstupné: 5,00 €

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

22. október 2016 o 20.00 h / Dom kultúry Prievidza
DIRTYY BOYZZ vás rozpália!
Túto jeseň sa budete poriadne červenať! Na Slovensku totiž štartuje unikátne turné historicky prvej striptízovej skupiny u nás. DIRTYY BOYZZ pod vedením Johnyho Mečocha prinesú dôkaz, že aj veci Made in Slovakia sa rovnajú slávnym Chippendales alebo hercom z filmu Magic Mike.

Skupina sa predstaví v 21 mestách, okrem iného aj v Prievidzi, a predvedie program nabitý tematickými vystúpeniami, akrobaciou, šarmom ale i divadelno-kabaretné umenie. Celý zážitok budú dotvárať vlastné kulisy a svetelná show. Moderovať bude populárny Binďo a vo vybraných mestách aj sám Robert Rosenberg. Súčasťou bude aj tombola či súťaže a dámy sa budú môcť na pamiatku vyfotiť so všetkými účinkujúcimi. Vyrazte s kamarátkami na nezabudnuteľnú noc vo vašom meste, ktorá sa uskutoční už v sobotu, 22. októbra 2016 o 20.00 h v Dome kultúry Prievidza!

Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od pondelka 5. septembra 2016 alebo cez https://www.zamenej.sk/zlava/info/len-pre-zeny-tour-dirtyy-boyzz-johny-mecoch-robert-rosenberg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

27. október 2016 o 20.00 h / Dom kultúry Prievidza
Mafiánske historky
Drsný humor v podaní hereckých mafiánov v dnes už kultovej komédii, ktorú napísal život sám. Príďte si zdvihnúť náladu šťavnatým predstavením, ktoré sa neštíti obrátiť svet nebezpečnej mafie na nekorektnú srandu.

Predstavenie nie je vhodné pre divákov do 15 rokov!

Vstupné: 12,00 € v predpredaji, 14,00 € v deň konania sa podujatia. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza lebo v sieti Ticketportal. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

9. november 2016 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Honza Nedvěd sa vracia na pódiá!
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na koncert najznámejšieho českého folkového a trampského pesničkára, Honza Nedvěda, ktorý sa uskutoční v stredu, 9. novembra 2016 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. Po takmer dvojročnej prestávke, kedy sa venoval predovšetkým skladaniu a odpočinku, sa rozhodol opäť postaviť na pódia a vypočuť želania svojich fanúšikov.  

Tento rok spevák oslávi 50 rokov pôsobenia na koncertných pódiách. Počas tohto obdobia hral rôzne žánre v rôznych formáciách, kým sa ustálil vo svojej typickej pesničkárske polohe. K spolupráci na novom turné Návrat prizval dve skvelé hudobné osobnosti a to Jindra Konířa, vynikajúceho hráča na klávesové nástroje, dirigenta, skladateľa a aranžéra. V roku 2001 sa stal nositeľom prestížnej Svetovej ceny Antonína Dvořáka. Po návrate do republiky hral niekoľko rokov s Honzom Nedvědom či Lenkou Filipovú.

A Pavla Helana, pesničkára, hráča na gitaru a ukulele, skladateľa, ktorý sa na jeseň v roku 2013 stal finalistom súťaže Československo má talent. V roku 2014 vydal CD iBůh a vyšiel na prvé samostatné Ajfon tour. 

Počas koncertu zaznejú najznámejšie Nedvědovky (Kohout, Podvod, Biblia) a tiež pesničky z posledného CD Souhvězdí jisker. Jindra predvedie svoju virtuozitu aj v samostatnom bloku,  rovnako aj Pavol predstaví niečo zo svojej zábavnej tvorby. 

Vstupné: 10,00 € v predpredaji, 12,00 € v deň konania sa podujatia. Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza od 27. septembra 2016.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

11. december 2016 o 19.00 h / Športová hala Prievidza
Richard MÜLLER & BAND – TO NAJLEPŠIE TOUR 2016
Spevák, skladateľ a textár Richard Müller pripravil pre fanúšikov opäť niečo špeciálne! Na jar odštartoval TO NAJLEPŠIE TOUR a nadšeným fanúšikom sa predstavil v šansónovej polohe. Pre veľký záujem fanúšikov sa slovenská legenda rozhodla pridať ďalšie koncerty aj na jeseň. 

Obľúbený spevák a skladateľ vystúpi spolu v 28-ich slovenských a v 16-ich českých mestách. Všetky koncerty budú veľmi osobnou výpoveďou legendy slovenskej hudby. Priaznivci sa môžu tešiť na šansónové úpravy hitov „Milovanie v daždi“, „Rozeznávám“ či „Koniec sveta“, ale tiež menej známe piesne. V podaní  akustických hudobných nástrojov ako klarinet, flauta či kontrabas, budú neopakovateľným hudobným zážitkom. Nenechajte si ujsť osobnú výpoveď Richarda Müllera na TO NAJLEPŠIE TOUR, ktoré odohrá v nedeľu, 11. decembra 2016 o 19.00 h v Športovej hale v Prievidzi!

Hudobník sa na každé turné poctivo pripravuje a vždy sa snaží priniesť fanúšikom niečo, čo ešte nevideli a nepočuli. Ako sám tvrdí: „My sme spokojní, lebo je to síce TO NAJLEPŠIE, čiže väčšina sú notoricky známe skladby, ale tým, že pesničky dostali nový šat, je to nová hudba.“

Na TO NAJLEPŠIE TOUR Richarda sprevádza gitarista Peter Markuljak, klávesista Matej Benko, kontrabasista  Martin Gašpar, Michal  Žáček, ktorý hrá na dychové nástroje a bubeník a kapelník Juraj Kuchárek. 

Vstupné: 24,00 € tribúna, 26,00 € plocha. Vstupenky sú  k dispozícii v pokladni Domu kultúry Prievidza a v sieti www.predpredaj.sk.

Filmový klub FK ´93 Prievidza

28. september 2016 (STREDA!!!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Boj  (Krigen)
Dánsko, 2015, 115 min
Réžia: Tobias Lindholm,
Scenár: Tobias Lindholm,
Kamera: Magnus Nordenhof Jønck,
Strih: Adam Nielsen,
Hudba: Sune Wagner,
Hrajú: Pilou Asbæk, Tuva Novotny, Dar Salim, Søren Malling, Charlotte Munck

       Ten skutočný boj čaká vojaka často až po návrate z bojového poľa domov. Dánsky dôstojník a veliteľ roty Claus Michael Pedersen pôsobí vo vojenskej misii v afganskej provincii Helmand. Doma v Dánsku sa jeho žena Maria snaží zvládať každodenný život bez muža a postarať sa o ich tri malé deti. Počas rutinnej bojovej akcie sa Clausova jednotka dostane do ťažkej krížovej paľby a aby Claus zachránil svojich mužov, urobí rozhodnutie, ktoré má závažne dôsledky preňho aj pre jeho rodinu. Majster tichého napätia Tobias Lindholm predstavuje po filmoch Hon a Únos ďalšiu skvele vystavanú osobnú drámu, ktorá si hneď po premiérovom uvedení na festivale v Benátkach vyslúžila mimoriadne ovácie.

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)