Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi
o nás podujatia knižnica prenájom priestorov požičovňa kostýmov výlep plagátov úspešne za nami kontakt

Pripravované podujatia

Filmový klub '93

Mestská knižnica

Sociálne siete

... s kultúrou v Prievidzi

26. máj 2017 o 19.00 h / Zimný štadión Prievidza
Alexandrovci - European Tour 2017
Dávame vám do pozornosti vystúpenie Alexandrovcov, ktoré sa uskutoční 26. mája 2017 na Zimnom štadióne v Prievidzi. 

Zoskupenie sa opäť vracia na Slovensko v rámci výnimočného turné, kde sa predstaví aj slovenským priaznivcom. Svoju legendárnu Kaťušu či Kalinku, ale aj mnoho ďalších známych ruských piesní ponúknu slovenskému národu v deviatich slovenských mestách. 

Približne 120 umelcov, vrátane sólistov Vadima Ananjeva, ktorý je prezývaný Mr. Kalinka či barytónom Borisom Dyakovom, odštartuje slovenskú časť turné 24.5.2017 v Žiline. Následne, behom ďalších dní postupne navštívia ďalšie slovenské mestá.

Mohutný hlas Alexandrovcov sa v súčasnosti šíri po celom svete. Po prvýkrát sa toto teleso predviedlo v roku 1941, keď vojakov ruskej armády vyprevádzali do vojny. V priebehu 2. svetovej vojny sa Alexandrovci rozdelili do niekoľkých skupín a sovietských vojakov po celý čas trvania vojny povzbudzovali ruskými národnými a vojenskými piesňami, napríklad aj Svjaščennaja voja (Svätá vojna), ktorá je dodnes odkazom zakladateľa súboru Alexandrova. Práve s repertoárom z vojnového obdobia, pri príležitosti oslobodenia a ukončenia 2. Svetovej vojny, potešia Alexandrovci slovenských priaznivcov, počas slovenskej časti ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2017, nezabudnuteľným zážitkom na celý život.

Hosťom turné bude královná československého popu pani Helena Vondráčková.

Dĺžka podujatia: cca 2,5 hodiny aj s prestávkou.

Na každom koncerte vystúpia pred koncertom Kandráčovci o 18.25 h. 

Vstupenky zakúpite v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

28. máj 2017 o 16.00 h / Dom kultúry Prievidza
Muzikál Dory a Nemo
Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí KaSS pre vás pripravila darček – rodinné vstupenky (štyri osoby) na podujatie Dory a Nemo, ktoré sa bude konať v nedeľu 28. mája 2017 o 16.00 h v Dome kultúry v Prievidzi. Rodinná vstupenka stojí 27,00 €, zakúpiť si ju môžete v pokladni DK počas pracovných dní od 7.00 h do 12.00 h a od 12.30 h do 18.00 h. Pre deti budú pripravené aj sladké darčeky. 

---------------------------------------------------

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na muzikál pre deti – Dory a Nemo, ktorý sa uskutoční v nedeľu, 28. mája 2017 o 16.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Jedná sa o dramaturgicky upravený príbeh na motívy obľúbenej rozprávky o rybičke Nemo a Dory. Detské publikum vstúpi do morského sveta obľúbených animovaných hrdinov, ktorí spolu prežijú veľa zábavných dobrodružstiev. 

Veselé pesničky, vtipné texty, originálne kostýmy, krásne kulisy a interakcia s publikom sú zárukou skvelého programu. Detského diváka pobavíme i naučíme niečo nové. 

Vstupné: 9,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.  

----------------------------------------------------------------------------------------------------

2. jún 2017 o 18.00 h / Športová hala Prievidza
Marie Rottrová po rokoch v Prievidzi
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vám prináša exkluzívny koncert českej speváčky Marie Rottrovej. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vypočuť si najväčšie hity Lady Soul, ako ju s obľubou prezývajú skalní fanúšikovia. V Prievidzi ju po mnohých rokoch opäť privítame v piatok, 2. júna 2017 o 18.00 h v Športovej hale PD, kde vystúpi so skupinou Neřež. 

Marie Rottrová, ktorá dodnes patrí k najobľúbenejším českým speváčkam, sa vracia po troch rokoch na koncertné pódia. Popri hudobnej kariére sa vydala i na dráhu televíznu a hereckú. Zažiarila v slovenskom muzikálovom filme Neberte nám princeznú. Úspech zožala jej 22-dielna televízna relácia Divadélko pod věží, kam si pozývala zaujímavých hostí z rôznych oblastí verejného života.

Medzi nezabudnuteľné hity speváčky patria piesne Kůň bílý, Řeka lásky, Měli jsme se potkat dřív, To nic, Lásko, Markétka, Lásko, voníš deštěm, Střapatá nohatá, Skořápky ořechů či Ten vůz už jel. Viaceré z nich zaznejú aj na koncerte speváčky, spolu s ďalšími hitmi z dlhoročnej kariéry, ktorú si vybudovala kvalitnými pesničkami a zároveň vynikajúcimi textami. Jej autormi sú predovšetkým Jaromír Nohavica, Jaroslav Wykrent a Jiřina Fikejzová.

Vstupné: 25,00 € - tribúna, 35,00 € - palubovka a 60,00 € - VIP
Vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

10. jún 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
KING OF THE GYPSY DANCE a CIGÁNSKI DIABLI
Milujete hudbu a tanec? Ak áno, nenechajte si ujsť najnovšiu exkluzívnu hudobno-tanečnú show, plnú strhujúcich rytmov a temperamentu, ktorá sa uskutoční v sobotu, 10. júna 2017 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Okrem charakteristického hudobného prejavu a očarujúceho spevu Silvie a Vanessy Šarköziových si budete môcť vychutnať strhujúci rytmus v štýle Gypsy Dance, ktorý vám spolu s profesionálne zvládnutými prvkami "body percussion" nepochybne rozprúdi krv v žilách.

Garanciou tanečného kumštu je líder populárnej rumunskej tanečnej skupiny - Totti Ovidiu - ktorý dlhodobo pôsobil ako sólista v svetoznámom Cirque du Soleil i v tanečnej skupine Romafest a v súčasnosti ako sólista účinkuje v Teatro dell´Opera di Roma a Opera de Lyon.

Jednoducho povedané, projekt „KING OF THE GYPSY DANCE“ zaručuje príliv nespútanej energie, majstrovské tanečné kreácie a skvelý hudobný zážitok.

Vstupné: 24,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

13. jún 2017 o 17.00 h / Dom kultúry Prievidza
FÍHA tralala - Rok
Produkcia Fíha tralala Vám prináša novú pesničkovo-divadelnú šou pre najmenších divákov. V hodinovom programe Vás obľúbený škriatok Fíha so svojimi rozprávkovými kamarátmi prevedie všetkými ročnými obdobiami. Zaspievate si najznámejšie detské hity a zatancujete si na najobľúbenejšie fíhovské pesničky, (BUMBARASA, BUM BÁC, LÚKA, IDEM KVA KVA KVÁM, AJ JA RÁD PAPÁM, HOP A SKOK, OVOCNÝ ROCK AND ROLL, a mnoho ďaľších) ktoré vznikli počas 5 rokov.

Predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov. 

Nesľubujte detičkám, že pôjdu na pódium. 

Zmena programu a termínu je vyhradená.

Každá osoba musí mať platnú vstupenku.

Nie je povolené vytvárať audio ani vizuálne záznamy z predstavenia. 

Dĺžka predstavenia: cca 60 minút

Zľavy a vstupenky pre deti: bez nároku na zľavy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

18. jún 2017 o 16.00 h / Dom kultúry Prievidza
Akordeonika – Premeny akordeónu
Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na akordeónový orchester AKORDEONIKA zo ZUŠ Bojnice, ktorý vystúpi v Dome kultúry Prievidza v nedeľu, 18. júna 2017 o 16.00 h s programom pod názvom Premeny akordeónu. 

Orchester vznikol v roku 1998 ako akordeónové kvinteto a postupne sa rozrástol na 25 členný orchester pod umeleckým vedením Mgr. Ota Mellu. Základným nástrojom je akordeón – harmonika (z toho aj názov AKORDEO – NIKA), osviežujúco pôsobia aj iné hudobné nástroje, napr. zobcová a priečna flauta, violoncello; doplňujúce nástroje: pracia doska, bongo, zvukomalebné nástroje. Svoje miesto v programe majú aj výborné speváčky a imitátori známych osobností. 

Orchester ponúka široký repertoár: piesne Demisa Roussosa, zmodernizovaná klasika, hudba z filmu Winnetou, vlastná tvorba, skladby M. Vargu, piesne z repertoáru I. Bartošovej, jednoducho pre každého niečo a pre všetkých muzicírovanie a umelecká hodnota. Mnohým ľuďom poskytuje táto príjemná hudba relax, zážitok, ale aj energiu.

Vstupné: 4,00, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

15. júl 2017 o 19.00 h / Dom kultúry Prievidza
Koncert hviezd 
Pozývame Vás na koncert Petra Stašáka, ktorého hosťom bude absolútna hviezda chorvátskej populárnej hudby - GORAN KARAN. 

Po prvýkrát v Prievidzi privítame tohto charizmatického chorvátskeho speváka. Počas svojej kariéry nahral množstvo hitov - Splitska serenada, Dalmatinske suze, Ja sam samo vagabundo, Lolita, veľa duetov - s Oliverom Dragojevićom, Tomislavom Bralićom i Petrom Stašákom.

Rodák z Belehradu, milujúci svoje mesto Split príde spolu s Petrom Stašákom do Domu kultúry v Prievidzi v sobotu, 15. júla 2017.

Vstupné: 10,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.

Filmový klub FK´93 Prievidza

25. máj 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Mimo zákon
USA / Západné Nemecko, 1986, 107 min
Réžia: Jim Jarmusch

Vo väzeňskej cele sa vďaka nečakaným okolnostiam stretávajú nezamestnaný dídžej Zack, príležitostný pasák Jack a excentricky popletený talianský turista Roberto. Zack a Jack nemajú žiadne ilúzie, noc za mrežami pre nich zostáva potvrdením toho, že život za veľa nestojí. Najviac im vadí ich čudný spoluväzeň. Roberto hovorí lámanou angličtinou, a tak mu príliš nerozumejú. Ešte menej chápu jeho nekonečný optimizmus, živený vierou v americký sen. Ich spoluväzeň ich dráždi do chvíle, kedy obaja pochopia, že má plán, ako z väznice uniknúť... Režisér Jim Jarmusch vzdáva osobitnú poctu väzenským filmom a žánru noir, preto poučne, s obdivom, paroduje konvencie klasických kriminálnych príbehov a ich hrdinov. Trpko-smiešny až absurdný príbeh sa odohráva v Louisiane, kdesi v okolí New Orleansu. Jeho dôležitou súčasťou je „pomaly idúca" čierno-biela kamera Robbyho Mullera, rovnako ako hudba Johna Lurieho a piesne Toma Waitse.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

1. jún 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Červená korytnačka
Franc., Jap. Bel., 2016, 80 min
Réžia: Michaël Dudok de Wit

Príbeh stroskotanca na tropickom ostrove, obývanom korytnačkami, krabmi a vtákmi, je zároveň univerzálnym príbehom všetkých zásadných okamžikov v živote človeka. O sebapoznaní, láske, rodičovstve i striedaní generácií hovorí oscarový režisér Michaël Dudok de Wit bez slov, len s pomocou priemyselne dokonalej animácie.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

7. jún 2017 (STREDA!!!) o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Šialene šťastná
Tal., Franc., 2016, 116 min
Réžia: Paolo Virzi

Beatrice je ukecaná klamárka a?samozvaná miliardárka, ktorá rada verí tomu, že sa pozná so všetkými dôležitými ľuďmi. Donatella je oproti tomu potetovaná tichá introvertka, ktorá v?sebe skrýva ťaživé tajomstvo. Obidve ženy sú pacientkami v?modernej, ale stráženej psychiatrickej kliniky a?postupne sa medzi nimi vyvinie silné priateľstvo. Spoločne potom z?liečebne utečú a?snažia sa vo svete vonku počas svojej bláznivej cesty nájsť šťastie, ktoré obidve stratili...

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

15. jún 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Rádio Dreams
USA, 2016, 91 min
Réžia: Babak Jalali

Hamid (Mohsen Namjoo) sa rozhodne pre odchod do Spojených štátov, aby si splnil svoj americký sen a mohol sa venovať kariére spisovateľa. Namiesto toho ale skončí v malom iránskom rádiu a svoje umelecké ambície si napĺňa prostredníctvom ezoterických relácií, ktoré pripravuje pre svojich poslucháčov. Majitelia stanice se medzitým snažia zarobiť peniaze na jedinej Hamidovej relácii, v ktorej našli komerčný potenciál. Tým je jeho plán usporiadať v štúdiu spoločnú živú jam session kapely Kabul Dreams a ich celoživotného idolu Metalliky. Výsledný konflikt medzi umeleckou integritou a prízemnou komerciou prináša humor i dôvod k zamysleniu, keď sledujeme Hamida, ako sa snaží nájsť rovnováhu medzi svojimi ambíciami a morálnymi zásadami.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

22. jún 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Muž menom Ove
Švédsko, 2015, 116 min
Réžia: Hannes Holm

Ove je tvrdohlavý a výbušný dudroš, ktorý pohŕda všetkými okolo a dáva im to jasne najavo. Bývalý predseda družstva vlastníkov, ktorému nedávno zomrela milovaná žena Sonja, teraz terorizuje susedov ako samozvaný strážca poriadku. Zvrat v jeho životnej rutine nastáva s príchodom jeho nových susedov, mladej pakistanskej rodiny, ktorých životný štýl sa mu spočiatku prieči. Keď omylom havarujú autom do Oveho poštovej schránky, spustí tým reťazec nečakaných udalostí.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

29. jún 2017 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Tajomný vlak
USA, Jap., 1989, 113 min
Réžia: Jim Jarmusch

Tri poviedky odohrávajúce sa v meste, ktoré preslávil spevák Elvis Presley.
Dej svojho ďalšieho celovečerného filmu režisér Jim Jarmusch umiestnil do Mephisu, do rodiska známeho speváka Elvisa Presleyho. Tu sa odohrávajú tri tragikomické poviedky a obrazovo tvoria vagóny rovnakého vlaku. Prvá je o mladom manželskom páre z Japonska, dvojica prišla za rockenrolovými hrdinami a eště si naplánovala návštevu v Gracelande. V druhej časti Talianka Lousia čaká na lietadlo, ktoré jej má odviesť rakvu s mŕtvym manželom späť do Ríma, všetko sa ale skomplikuje. Posledná poviedka hovorí o skupinke nočných výtržníkov, ktorí sa uchýlia do rovnakého hotelu... Vtipné a nezvyklé je zobrazenie mesta očami cudzincov, spojitosti medzi jednotlivými poviedkami sú vyjavované postupne, z rôznych pohľadov. Nezávislý filmový tvorca tiež akoby bol fascinovaný vytváraním súvislostí medzi rôznymi prvkami rozprávania, a tak „prestrieda" hneď niekoľko žánrov, od nekonvenčnej varianty na romantickú komédiu,duchovný príbeh až po svojrázny kriminálny thriller.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)